Najnowsza edycja kultowej serii wyścigów samochodowych Need for Speed™ SHIFT zaoferuje fanom 18 autentycznych torów i ponad 65 idealnie odwzorowanych samochodów. Wśród dostępnych aut znajdzie się jedyny w swoim rodzaju model BMW M3 GT2 - jego wizerunek pojawi się również na okładce. Wozy, które gracze dostaną to jedne z najszybszych pojazdów, jakie kiedykolwiek wystąpiły w produkcjach z serii Need for Speed™. Będą to legendarne samochody, pochodzące z minionych 35 lat.

Podczas zbliżających się targów Electronic Entertainment Expo (E3) w Los Angeles fani zobaczą, jak w grze prezentują się maszyny pokroju wyprodukowanego w 1972 roku modelu Nissan Skyline 2000GT-R, czy Mazda RX-7, a także Lamborghini Reventón. Między innymi tymi wozami jeździć będzie można po 50 trasach, ustawionych w ramach 18 torów, dostępnych w Need for Speed SHIFT. Ma być dostępny chociażby słynny odcinek Nordschleife.

- Need for Speed SHIFT poprzez odpowiedni dobór samochodów i tras da graczom potężną dawkę emocjonującej zabawy w roli kierowcy wyścigowego - powiedział Patrick Soderlund z EA Games Europe - SHIFT jest kolejnym kamieniem milowym w gatunku gier wyścigowych. Poprzez kombinację idealnie wymodelowanych wozów i tras damy wirtualnym kierowcom naprawdę realistyczne wrażenia z rozgrywki, połączone z niezwykłym dramatyzmem.

Need for Speed SHIFT trafi do sklepów już 17 września. W sprzedaży dostępna będzie wersja dla komputerów PC oraz konsol PLAYSTATION®3, Xbox 360® i PSP® (PlayStation®Portable).

Więcej informacji na temat gry Need for Speed SHIFT znajduje się na stronie http://shift.needforspeed.com/pl