Magazyn National Geographic - lider w dziedzinie wychwytywania genialnych momentów i utrwalania ich na zdjęciach, zorganizował konkurs dla zawodowych fotografów i amatorów. Swoje prace (ponad 7000!) nadesłali entuzjaści z ponad 150 krajów. Zdjęcia nagradzano w trzech kategoriach: Ludzie, Miejsca i Natura.

Eksperci, a wśród nich Senior Photo Editor Susan Welchman oraz specjaliści od fotografii dokumentalnej Stephanie Sinclair i Ed Kashi oceniali przede wszystkim kreatywność i profesjonalizm fotografii.

Zwycięzca Grand Prix otrzyma 10.000 dolarów i wycieczkę do siedziby National Geographic w Waszyngtonie, aby wziąć udział w corocznym National Geographic Photography Semminar w styczniu 2014 r.

Zobacz zwycięskie zdjęcia i wyróżnienia! Grand Prix oraz pierwsze miejsce w kategorii Natura Autor: Paul Souders,
Zdjęcie wykonano w: Seattle, Washington
Tytuł: "The Ice Bear" Niedźwiedź polarny wygląda spod topniejącego lodu w Zatoce Hudson. W tle widać czerwone słońce, które swój kolor zawdzięcza dymowi z odległych pożarów (skutek wysokich temperatur). Niedźwiedzie polarne w Manitoba są szczególnie zagrożone przez ocieplenie klimatu i malejącą powierzchnię lodu na morzu.

Zwycięzca w kategorii "Ludzie"
Autor: Cecile Baudier,
Miejsce: Jylland, Denmark
Tytuł: "Together, Alone"

Bliźniaki Nils i Emil, lat 15. To tylko jedno ze zdjęć przedstawiających ludzi, którzy są ze sobą tak silnie związani, że nie funkcjonują w kategoriach "ja" tylko "my".
Zwyciezca w kategorii: Miejsca
Autor: Adam Tan,
Miejsce: Selangor, Malaysia
Tytuł: Long Road to Daybreak Laocheng po chińsku oznacza stare miasto. Ze względu na szybki rozwój cywilizacyjny z pewnością szybko straci swój urok i surowe, naturalne piękno. Matka niesie swoje dziecko w koszu o poranku.Rok 2012.