National Geographic Digital Workshop to spotkania online z najlepszymi polskimi fotografami. W ich trakcie poznacie kulisy pracy, niepublikowane historie i wskazówki techniczne. Dowiecie się, jak na pracę fotografa wpływają różnice kulturowe i środowisko.

20 września 2022 r. o godz. 15:30 zapraszamy na panel pod hasłem „dzika przyroda i krajobraz”. Poprowadzą go Marcin Dobas i Adam Brzoza. Kim są nasi prelegenci i jak podchodzą do fotografowania?

Marcin Dobas: specjalista od wypraw

Marcin Dobas

Fotograf National Geographic Polska, przewodnik i współwłaściciel biura podróży Wyprawyfoto. Specjalizuje się w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Laureat wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych: European Wildlife Photographer of the Year, Memorial Maria Luisa, Grand Press Photo czy Wielkiego Konkursu National Geographic.

Angażuje się w edukację fotograficzną podczas prowadzenia stacjonarnych kursów oraz dalekich wyjazdów. Autor książki “Fotowyprawy, czyli dziewięć opowieści o fotografii”.

Adam Brzoza: zaczęło się od gór

Adam Brzoza

Zakopiańczyk, pasjonat gór i przyrody. Artysta fotografik. Cała przygoda z fotografią zaczęła się u niego właśnie od gór i większość zdjęć została wykonana właśnie tam. Ale Adam Brzoza jest także twórcą wyjątkowych zdjęć przybliżających odbiorcom różne zakątki świata (Indie, Nepal, Skandynawia, cała Europa). „Po obejrzeniu tych fotografii pragnę-marzę, żeby tam pojechać, zobaczyć, poczuć ten klimat, który fotograf uwiecznił na zdjęciu...”- to chyba jeden z największych komplementów, jaki twórca może usłyszeć od odbiorcy.

Fotografie Adama Brzozy właśnie takie są: przyciągają, fascynują, zapraszają w inne światy... Fotografią zajmuje się profesjonalnie od 2000 roku. Dąży to tego, aby zdjęcia wywoływały emocje i emanowały swoistą atmosferą. Ale zawsze pragnie, aby te emocje były pozytywne.

Najczęściej szuka innego-niż-standardowy klimatu do przedstawienia na zdjęciach. „Pragnę pokazać góry, krajobraz od strony tajemniczej, czasem mrocznej, a czasem bajkowej. Ale często sięgam po piękno codzienności” – mówi fotograf.

Ostatnio pasjonują go ginące zawody – baca, kowal. Pragnie zatrzymać wyjątkowość tych ludzi, prac, zajęć, chociażby tylko na zdjęciach. Doskonale czuje się w reportażu, dokumentując sytuacje, zatrzymując w kadrze chwile.

Zapraszamy na National Geographic Digital Workshop!

Spotkania poprowadzi Iwona El Tanbouli-Jabłońska, dyrektorka artystyczna „National Geographic Polska”, fotografka i współwłaścicielka studia fotograficzno-filmowego F11 STUDIO. Warsztaty w ramach National Geographic Digital Workshop odbywają się online. Bilety można kupić w serwisie Eventory. Partnerem akcji jest CEWE.

CEWE