Mazda CX-60: Szczyt Premium

Mazda CX-60 to największy SUV w gamie Mazdy łączący w sobie doskonałe wykończenie wnętrza z japońskim rzemiosłem na najwyższym poziomie. Ten model to prawdziwe dzieło sztuki, gdzie każdy detal jest dopracowany. Mazda kładzie nacisk na to, by kierowca czuł się w centrum uwagi, a Crafted in Japan stanowi synonim doskonałości i niepowtarzalności.

Mat. prasowe

Kombinacja Mocy i Ekologii

Mazda CX-60 oferuje dwa rodzaje napędów: hybrydę plug-in oraz silnik wysokoprężny typu diesel. Jednak to hybryda plug-in wyróżnia się swoją uniwersalnością. Połączenie silnika benzynowego z elektrycznym zapewnia doskonałe parametry techniczne, wyjątkowo niskie spalanie i możliwość jazdy wykorzystując tylko energię elektryczną. Przytoczmy kilka konkretów: 327 KM łącznej mocy systemowej, zużycie paliwa na poziomie 1,5 l/100 km zgodnie z cyklem WLPT, a w razie czego 5,8 sekund od 0 do 100 km/h. Przypomnijmy, że mówimy o 5-osobowym luksusowym SUV-ie! 

Układ hybrydowy PHEV w Mazda CX-60 to prawdziwy triumf inżynierii. W połączeniu z komfortem jazdy jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących oszczędność i ekologię.

Co równie ważne, Mazda CX-60 jest wyjątkowo przestronna i ma duży bagażnik, który spokojnie zmieści rzeczy całej rodziny. Z tym modelem nie trzeba się ograniczać.  

Mat. prasowe

Opowieść o Historycznych Skarbach Śląska

Po poznaniu fenomenu Mazdy CX-60 czas na podróż na Śląsk, niegdyś niezależnego królestwa. Oto trzy niezwykłe budowle, które przywołują ducha minionych wieków. To nieoczywiste miejsca, gdzie historia spotyka się z luksusem. 

Zamek Międzylesie

Naszą podróż rozpoczynamy od Zamku Międzylesie, którego historia sięga ponad 700 lat wstecz. Ten niezwykły budynek, otoczony malowniczymi krajobrazami Gór Sowich, to niegdyś prawdziwy klejnot architektury obronnej, który z czasem przeistoczył się w barokowy pałac z częścią renesansową. 

Niezwykłe wnętrza zamku, stylizowane na oryginalny styl, przenoszą nas w czasy rycerzy i dam dworu. To tutaj po odsieczy Wiedeńskiej zatrzymał się król Jan II Sobieski. To w tych okolicach zobaczymy pozostałości działań Husytów. Fanom Andrzeja Sapkowskiego można polecić odsłuchanie profesjonalnie zrealizowanego audiobooka Trylogii Husyckiej, którego jakość będzie można łatwo docenić na systemie audio firmy BOSE w SUV-ie Mazda CX-60. Obok zamku znajduje się rezydencja gościnna, oferująca luksusowe SPA i wygody, na które prawdopodobnie nie mógł liczyć sam król.

Adobe Stock

Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim

Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim to klejnot architektury Śląska. Wzniesiony w 1838 roku stał się schronieniem dla Mariany Orańskiej po jej romansie z masztalerzem Johannem von Rossumem. Budynek przyciąga uwagę pięknymi ogrodami, fontannami i zdobionymi elewacjami.

Wnętrze pałacu przenosi nas w czasy splendoru, kiedy to zamieszkiwała je Marianna Orańska, księżna Brunszwiku-Lüneburga Także tutaj można się skusić na sprawdzenie 12-głośnikowego systemu BOSE. W ramach promocji zabytku zrealizowano dwunastoodcinkowy podcast o kontrowersyjnym życiu jednej z najbardziej niezwykłych kobiet w historii Niderlandów i ówczesnych Prus. Miłośnicy miłosnych intryg, ich wpływu na historię regionu oraz pięknej XIX wiecznej architektury będą zachwyceni.

Adobe Stock

Pałac Pakoszów

W sercu Śląska, otoczony malowniczym krajobrazem, wznosi się majestatyczny Pałac Pakoszów, którego historia sięga 1725 roku. W 2012 roku budynek przeszedł gruntowny remont. Trzeba przyznać, że odrestaurowane wnętrza robią jeszcze większe wrażenie. 

Na parterze barokowego pałacu odkryjemy sklepienia z delikatnymi, ale pięknymi dekoracjami stiukowymi. W tamtejszej sali balowej (która zachwyca swoją przestrzenią przekraczającą 100 metrów kwadratowych) do lat 60. XX wieku znajdował się plafon z malowidłami alegorycznymi autorstwa wybitnego J. F. Hoffmana. Ściany sali zdobią portrety burmistrzów i patrycjuszy jeleniogórskich, ukazując bogatą historię miasta. Wart uwagi jest również salon z kominkiem, którego ściany pokrywają XVIII-wieczne kafelki z Delftu. To miejsce, gdzie historia i sztuka splatają się w harmonijną całość.

Adobe Stock

W Pakoszowie dwukrotnie gościł Fryderyk II Wielki. Obecnie może zatrzymać się tam każdy, kto ceni luksus i historię. Dziś Pałac zachęca do odwiedzin także za sprawą dobrze wyposażonego SPA oraz podgrzewanego basenu. 

Podobnie jak wybrane przez nas miejsca, Mazda CX-60 jest nieoczywistym wyborem dla wymagających klientów. Osoby ceniące sobie wyjątkowe wyprawy w luksusowych warunkach nie będą zawiedzione. Stosunek jakości do ceny, spalanie, utrzymanie oraz jakość obsługi na najwyższym poziomie to argumenty, z którymi trudno bowiem dyskutować. No to co, kiedy wyruszacie w drogę?

Mat. prasowe