Wszystkich którzy mają ochotę zmierzyć się z 40 kilometrową trasą biegu w Gorcach, serdecznie zapraszamy na ósmą już edycję, która odbędzie się w ostatni wakacyjny weekend, w sobotę 1 września. Jak co roku trasa rozpoczyna się w Krościenku nad Dunajcem i przebiega przez cały masyw Gorców, kończąc się na urokliwej polanie w granicach Nowego Targu.

Bieg  z uwagi na przyjazny charakter trasy (głównie leśne ścieżki, brak dużych trudności technicznych) jest idealnym testem  dla tych, którzy chcą zmierzyć się z długim dystansem w górach po raz pierwszy. Zawody odbywają się bez względu na pogodę więc istnieje jednak możliwość ,że bieg przybierze formę ekstremalnego wyzwania w przypadku złej pogody ;) Ale w tym też jest wiele uroku… Do tej pory maraton odbywał się w dobrych warunkach, a impreza z losowaniem nagród przebiegała w swobodnej atmosferze.

Lista startowa tegorocznych zawodów ma limit 150 osób  i została otwarta 1 czerwca. Zajętych jest już około 100 miejsc, więc dobrze się pospieszyć z zapisami. A warto, bo przy pomyślnych wiatrach z trasy widać jezioro Czorsztyńskie i cały majestat Tatr.

Potrzebne informacje znajdziecie na stronie www.maratongorce.pl