Wybraliśmy siedem najpopularniejszych sposobów podróżowania, wskazujemy które ich strefy są najbardziej zagrożone według ekspertów. 

 

7. Samochody

Bezpieczne miejsca: tuż za kierowcą oraz środkowe z tyłu, ponieważ te są najmniej uszkadzane podczas zderzeń czołowych.

Niebezpieczne miejsca: obok kierowcy oraz środkowe z przodu, ponieważ kierowcy odruchowo unikając zderzenia najczęściej skręcają wystawiając siedzących obok nich na większe niebezpieczeństwo. 

 

6. Busy

Bezpieczne miejsca: przede wszystkim te skierowane plecami do kierunku jazdy, co zmniejsza zagrożenia dla kręgosłupa i głowy w czasie nagłego hamowania.

Niebezpieczne miejsca: przy oknach i drzwiach, ponieważ rozbite szkło może zranić pasażerów podczas wypadku. Podobnie jak w samochodzie, warto unikać miejsc przy kierowcy. 

 

5. Trolejbus

Bezpieczne miejsca: ławka w prawym rzędzie (w przypadku ruchu prawostronnego) ponieważ nadjeżdżające inne pojazdy są po lewej stronie. Miejsca w środku kabiny z plecami odwróconymi do kierunku jazdy także są bezpieczniejsze od innych.

Niebezpieczne miejsca: podobnie jak w mniejszych busach warto unikać miejsc przy oknie i drzwiach by zmniejszyć ryzyko ran od szkła.