Temat. „Miejski krajobraz”
Termin 10.05.2014r. O co chodzi w konkursie fotograficznym zorganizowanym przez Społeczność i dlaczego warto brać w nim udział? O tym opowiedzieli nam sami pomysłodawcy. Redakcja: W jakim celu powołaliście do życia i organizujecie Konkursy Społeczności?
Głównym celem była oczywiście próba podniesienia jakości naszej pracy, naszych fotografii. Wykonując  zdjęcia na konkurs, siłą rzeczy  podnosimy wymagania względem zdjęć, które chcemy opublikować i które mają rywalizować z innymi zdjęciami.  Drugim, nie miej ważnym powodem, była integracja społeczności portalowej oraz dobra, mamy nadzieję zabawa. Ma być funny.

R: Jakie kryteria są brane pod uwagę w czasie oceniania zdjęć?

Przede wszystkim: zgodność z tematem. To wymóg niejako formalny. Reszta to już indywidualne wrażenia uczestników. Zwycięzcę bowiem wyłaniają wszyscy zarejestrowani użytkownicy Portalu chcący oceniać fotografie, oddając po prostu swój głos na wybrane przez siebie prace. Osoba mająca najwięcej ocen (a nie najwyższe oceny) wygrywa. Ufamy, że ilość oddanych głosów  odzwierciedla popularność i jakość nagrodzonej w efekcie fotografii. Ideałem byłoby, abyśmy mogli oceniać prace anonimowe, bez informacji o autorze, a nazwisko czy nick laureata poznać po zakończeniu edycji, ale póki co to chyba jeszcze nie jest możliwe.

R: Kto decyduje o tym, jaki jest temat kolejnego konkursu?
Osoba, która wygra daną edycję, wybiera temat kolejnej.

R: Jakie są Wasze odczucia po kilku już zorganizowanych edycjach Konkursu?

Widzimy, że konkurs rośnie w siłę. Wzrasta też zainteresowanie, jest nie tylko coraz ciekawiej ale i zabawniej. I o to chodzi. PRZECZYTAJ REGULAMIN KONKURSU Wszystkie zgłoszone prace można oglądać TUTAJ. Więcej na temat konkursu oraz regulamin można znaleźć tutaj:

https://www.national-geographic.pl/aktualnosci/pokaz/konkurs-fotograficzny-przygotowany-przez-spolecznosc/