Konkurs cieszył się dużą popularnością. Nadesłane prace były bardzo ciekawe - przedstawiały różne kształty, które przybierają chmury albo cudowne krajobrazy spowite chmurami.  Wybór był naprawdę trudny. Jury postanowiło przyznać pierwszą nagrodę zdjęciu "Podniebne akrobacje", którego autorką jest JennyM. Gratulujemy pomysłu i fantastycznego ujęcia. Jenny M otrzymuje dwie książki: "Nurkowanie" - autorstwa Beth i Shaun Tierney, "Wow! Ilustrowana encyklopedia wszystkiego" - dzieło zbiorowe oraz trzy płyty DVD: "Śmiercionośny jad", "Zabójca z wyspy", "Myśliwy z bagien". Drugą nagrodę otrzymuje zdjęcie: Ambonka autorstwa liquidsky84. Fotografia została nagrodzona za piękne ujęcie przestrzeni. Nagroda za drugie miejsce to przewodniki po: Serbii, Białorusi, Łotwie, Słowacji i Rumunii.   Nagroda za trzecie miejsce została przyznana za pracę: Dziurawe niebo. Jej autorem jest: gagor. Przyznaliśmy tę nagrodę za robiące wrażenie ujęcie promieni słonecznych, które przebijają się przez masywne chmury. Nagrodą jest album "Kobiety fotografują dla National Geographic". Wszystkie wyróżnione prace zamieszczone zostały w Galerii zdjęć nagrodzonych i wyróżnionych w Konkursie fotograficznym "W chmurach". Zapraszamy do jej obejrzenia. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursie, interesujących pomysłów oraz interpretacji tematu.

UWAGA!

Przy okazji tego konkursu zapraszamy do zabawy. Wśród wszystkich nadesłanych na konkurs prac redakcja umieściła zdjęcia chmur z logo portalu National-Geographic.pl: Pięć pierwszych osób, które poprawnie podadzą liczbę wszystkich wgranych przez nas fotografii, otrzyma następujące nagrody:
  • pierwsza osoba - książkę "Jak zrobić idealne zdjęcia cyfrowe"
  • druga osoba - książkę "Kolor"
  • trzecia osoba - książkę: "Kolarstwo górskie w Europie"
  • czwarta osoba - Przewodnik po Hiszpanii
  • piąta osoba - Przewodnik po Pekinie
Odpowiedzi (które muszą zawierać linki do zdjęć) należy przesyłać na adres: ng@national-geographic.pl. W temacie maila należy zamieścić tekst: "Logo NG - konkurs w chmurach". Na Wasze odpowiedzi czekamy do 4 maja br. Zapraszamy również do udziału w innych konkursach. Niedługo pojawi się kolejny - dla osób, które lubią wyzwania fotograficzne.