Galopujące piękno

Jak głosi beduińska opowieść do stworzenia konia arabskiego wziął bóg garść południowego wiatru i wykrzyknął:

"Dobro jest związane z twoją grzywą, zdobycz - z twoim grzbietem. Wybrałem ciebie spośród wszystkich zwierząt jucznych i zrobiłem z twojego pana - twojego przyjaciela; dałem ci siłę do lotu bez skrzydeł".

Przedstawiamy galerię zdjęć, które oddają istotę tej opowieści. Odzwierciedlają siłę i szlachetność koni. Ukazują ich imponującą muskulaturę, lśniącą grzywę, dostojne spojrzenia, niebywały spokój i wolność, którą w sobie mają.

Patrząc na te zdjęcia, jesteśmy jak zahipnotyzowani.
 

Uchwycić wibracje

Prace zostały wykonane w najróżniejszych częściach świata, niektóre z nich na Islandii, Jawie, w Stanach Zjednoczonych, tureckiej Kapadocji albo Himalajach. Wszystkie z takim samym zachwytem.

- To niesamowite doświadczenie słyszeć, widzieć i czuć przebiegające w pobliżu stado koni – opowiada jeden z fotografów, który podjął próbę przedstawienia w biegu tych majestatycznych zwierząt. I, jak się wydaje, na swoim zdjęciu wiernie oddał ich dynamikę, wibracje ziemi, a nawet huk spowodowany stukotem kilkuset końskich kopyt.

Zdjęcia pochodzą ze strony amerykańskiej redakcji National Geographic, a wykonali je zarejestrowani użytkownicy yourshot.nationalgeographic.com.