Pierwszym wspólnym projektem włoskiej marki i Karola Okrasy była podróż w okolice Zamościa za kierownicą Levante Hybrid – wyprawa w poszukiwaniu włoskich inspiracji, które można połączyć z lokalną, tradycyjną kuchnią. 

Byliśmy wtedy towarzyszami w podróży Karola i mogliśmy doświadczyć razem z nim prawdziwego dolce vita podczas odkrywania uroków zamojszczyzny, która z pewnością jest najbardziej włoskim regionem Polski. Odwiedziliśmy wtedy Zamość, zaprojektowany przez włoskiego architekta Bernardo Morando z inicjatywy hetmana Jana Zamoyskiego, który był ogromnym miłośnikiem włoskiej architektury i kuchni. Chciał on stworzyć miasto idealne, perfekcyjnie zaprojektowane i wypełnione rozwiązaniami, które wpływają na codzienne życie mieszkańców. 

Ta podróż nie zakończyła się po powrocie z zamojszczyzny. Wręcz przeciwnie – był to dopiero początek wspólnej przygody.  

Karol Okrasa od lat podróżuje po Polsce w poszukiwaniu nowych inspiracji, przygód, wyzwań oraz innowacji – „Lubię eksperymentować w kuchni i szukać nowych smaków, łącząc tradycyjną polską kuchnię z nowoczesnością. Innowacyjność w kuchni jest bardzo ważna, a najlepszym sposobem na szukanie inspiracji jest dla mnie podróżowanie i odwiedzanie nowych miejsc”. Właśnie takie podejście do życia i czerpanie z niego ile się da, sprawiło że drogi Karola i Maserati skrzyżowały się.  

Doświadczenie zdobyte podczas wizyty na zamojszczyźnie, Karol wykorzystał podczas polsko-włoskiej kolacji w swojej restauracji Platter, po prezentacji dziennikarskiej nowego modelu Maserati Grecale. Jednym z punktów tego wieczoru, była również wirtualna wycieczka do korzeni Grecale i miejsca, w którym powstawał – w północnych Włoszech. Pokaz VR zabrał gości na krótką wycieczkę wokół jeziora Garda, które znajduje się niedaleko Domu Maserati.