Podczas siedmiodniowej przygody z fotografią Iwona El Tanbouli-Jabłońska, dyrektorka artystyczna National Geographic Polska, zabierze chętnych na surowe i tajemnicze Wyspy Owcze. Podczas warsztatu Expedition Earth będzie można bliżej przyjrzeć się zwyczajom i tradycjom ludzi, którzy zamieszkują ten fascynujący archipelag na Morzu Północnym. Będzie to też świetna okazja do zaprezentowania swoich zdjęć szerszemu gronu. Najciekawsze zdjęcia będą opublikowane na Instagramie naszego magazynu @natgeo.pl.

Cały program fotograficznej wyprawy i szczegóły wyjazdu można znaleźć na stronie https://faroe.pl/warsztaty-fotograficzne-na-wyspach-owczych.

Warsztaty Expedition Earth – Informacje praktyczne

  1. Czy warsztat przeznaczony jest dla doświadczonych fotografów, czy amatorów? Nie jest ważne, czy ktoś fotografuje 5 lat, rok, i czy jest zawodowcem lub amatorem. Każdy z nas ma inną wrażliwość i inny punkt widzenia. Możemy nawzajem się obserwować i inspirować. Podczas warsztatu dużo większy nacisk będzie kładziony na uważność patrzenia niż na stronę techniczną. Natomiast jeśli ktoś będzie miał techniczne pytanie, na pewno znajdzie na nie odpowiedzi.
     
  2. Jaki sprzęt ze sobą zabrać? Oczywiście aparat fotograficzny. Najlepiej ten, który znacie i lubicie. Jeśli ktoś pracuje ze statywem i filtrami, też może zabrać. Tak samo z obiektywami. Jest duża dowolność. Po prostu zabierzcie taki sprzęt, z którym dobrze się czujecie. Można wziąć komputer, żeby zgrać i oglądać zdjęcia na bieżąco. Na pewno tak jest wygodniej niż na aparacie. 
     
  3. Co to jest storytelling? W dużym skrócie storytelling w fotografii to opowiadanie za pomocą obrazów. W zasadzie jest niezbędny przy każdej  złożonej wypowiedzi fotograficznej. Na warsztatach nauczycie się, jak już na etapie robienia zdjęć myśleć o historii, którą chcesz pokazać. To cudowna umiejętność, która porządkuje i sprawia, ze wiemy, co i w jaki sposób sfotografować.
     
  4. Co da mi warsztat Expedition Earth? Chciałabym, żeby każdy z uczestników przywiózł swoją fotograficzną opowieść z Wysp Owczych. Spójną wizualnie i ciekawą historię o tym miejscu. Dużo czasu poświęcimy na fotoedycję, czyli układ zdjęć w odpowiedniej kolejności, a to niezbędne żeby zdjęcia, które pokazujemy wzbudzały emocje. Na pewno nauczymy się fotografować z większą świadomością dążąc do tego, żeby zdjęcia nie były dziełem przypadku, a elementem procesu twórczego.