Fotografia to sztuka przedstawienia innym swojej perspektywy patrzenia na świat. Jej wyjątkowość polega na tym, że przy okazji pozwala uchwycić czas wraz z towarzyszącymi mu emocjami. Podróże z kolei nie tylko inspirują, lecz także zachęcają do wychodzenia poza utarte szlaki, dlatego też fotografia i podróże tak znakomicie pasują do siebie nawzajem oraz do kampanii #OdkrywajWięcej” marki Amundsen.

Konkurs dla odkrywców

Z myślą o wszystkich doświadczonych fotografach, podróżnikach i pasjonatach, marka Amundsen w tym roku przygotowała specjalny konkurs Amundsen Photo Awards. Mogli wziąć w nim udział wszyscy, bez względu na stopień doświadczenia. Każdy znalazł coś dla siebie, co ułatwiały trzy główne kategorie – zwierzęta, ludzie, krajobraz oraz jedna kategoria specjalna nawiązująca do idei marki i jej historii - Zimowa Ekspedycja. Uczestnicy mogli wysłać maksymalnie 3 fotografie w kategorii.  Zainteresowanie konkursem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Niemal 4 tysiące zgłoszeń, czyli aż 14 tysięcy zdjęć sprawiło, że jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie wyłoniono po 5 finalistów z każdej kategorii.

Gala Amundsen Photo Awards

Środowy wieczór, podobnie jak cały rok 2018, przyniósł wiele emocji. Zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę najlepszych prac, ale przede wszystkim poznali laureatów konkursu na najlepszą fotografię podróżniczą. Oto zwycięzcy!

 

Kategoria: ZWIERZĘTA

I. Aneta Łącka

II. Szymon Kaczmarczyk

III. Arkadiusz Miaśkiewicz

 

Kategoria: LUDZIE

I. Piotr Zwarycz

II. Olga Rachwalak

III. Krystian Niedbał

 

Kategoria: KRAJOBRAZ

I. Wojciech Kruczyński

II. Piotr Kanka 

III. Paweł Zygmunt

 

Kategoria specjalna: ZIMOWA EKSPEDYCJA

I. Adam Kokot

II. Rafał Bachanek

III. Barbara Grubka

Przez świat marki gości przeprowadził Olivier Janiak, a nagrody wręczyli ambasadorzy kampanii - Łukasz Nowicki, Marcin Dobas i Krzysztof Starnawski, a zwycięzca kategorii specjalnej otrzymał ją z rąk Marka Sypka, Dyrektora Zarządzającego w Stock Polska. Wśród nagród znalazł się profesjonalny sprzęt fotograficzny i 4-dniowe warsztaty z Marcinem Dobasem. Gala Amundsen Photo Awards była idealnym zwieńczeniem całorocznej kampanii #OdkrywajWięcej.

Partnerami konkursu Amundsen Photo Awards są Olympus Polska oraz Alstor.