Jury w składzie: Agnieszka Franus, Iwona El Tanbouli- Jabłońska, Marek Arcimowicz, Paweł Młodkowski oraz ambasador marki ASUS Polska Mariusz Stachowiak, nie miało prostego zadania. Tygodnie przeglądania zdjęć i selekcji oraz 7 godzinne obrady zaowocowały najlepszych 15 zdjęć. Zobaczcie jakie fotografie wywarły na jury największe wrażenie.

 

G R A N D P R I X

DANIEL FRYMARK, NAWAŁNICA

Zobacz cały fotoreportaż >>>

„Nawałnica, która przeszła w sierpniu przez  Bory Tucholskie dokonała największych zniszczeń w drzewostanie w historii Lasów Państwowych. Oprócz przyrody ucierpieli też ludzie. Sześć osób zginęło, a setki pozostało bez dachu nad głową. Po przejściu burzy blisko 100 tysięcy odbiorców nie posiadało dostępu do energii elektrycznej.Sierpniowa, burzowa noc zmieniła raz na zawsze życie mieszkańców Borów Tucholskich, gdzie obecnie w niektórych leśnictwach nie ma drzew. Lasy trzeba będzie sadzić od nowa”.

 

Kategoria Fotoreportaż

1 miejsce: TOMASZ JODŁOWSKI, ŚCIEŻKA ZDROWIA

Zobacz cały fotoreportaż >>>

Bieg ekstremalny Runmaggedon to dla mnie nie tylko impreza sportowa, w którejliczą się hart ducha i silne mięśnie. To raczej skrócona wersja biegu przez życie, po ukończeniu którego nic już nie jest takie samo. Zarówno w biegu jak i w życiu napotykamy na swej drodze różne przeszkody, które czasami pokonujemy a czasami nie, ale zawsze warto próbować je pokonać...

 

Wyróżnienie: WALDEMAR STUBE, CODZIENNOŚĆ

 

Zobacz cały fotoreportaż >>>

Robert R. pseudonim Batman. osadzony w Polskim Zakłdzie Karnym w Gębarzewie. Wyrok 25 lat. Do więzienia trafił mając 17 lat. Wychował się w patologicznej rodzinie, gdzie królowała przemoc. Zabił kolegę. W wiezieniu skończył szkołę zawodową, Liceum i zdał maturę. Jak sam mówi więzienie nie są dla niego karą, one tylko uwięziły jego fizyczność. Karą jest codzienna świadomość, że zabił człowieka i z tą świadomością musi żyć. Do końca wyroku zostało mu 14 lat.

 

Wyróżnienie: ELWIRA KRUSZELNICKA, ULOTNE CHWILE LATA

 

Zobacz cały fotoreportaż >>>

Chwile podpatrywane w czasie wakacji z dziećmi nad wodą, w lesie i na wsi. Zatrzymując się w codziennym, coraz szybszym rytmie dorosłego życia i skupiając swoją uwagę na pozytywnych emocjach i beztroskich zabawach dzieci, możemy przypomnieć sobie jak niewiele potrzeba do odczuwania radości. Budzące się tęsknoty za beztroską minionego dzieciństwa, mogą stać się bodźcem do tego by spontanicznie łapać chwile i przypominać sobie jak fascynujące jest bycie w kontakcie z naturą. 2014-2016.

 

Kategoria Ludzie

1 miejsce: DARIUSZ SZUBIŃSKI, PORTRET Z TATĄ

„Po wykonaniu tego zdjęcie widoczny na zdjęciu ojciec umiera kilka tygodni później”.

 

WYRÓŻNIENIE: IZABELA URBANIAK, ANTONI NA WAKACJACH

Antoś lat 11 ze swoim psiakiem Leją. Atoni to mój 11 letni syn, a Leia to nasza 3 letnia, suczka rasy Jack russell terrier. Każde wakacje (przynajmniej sporą częśc) spędzamy na wsi nad jeziorem, a to jedna z sielskich chwil w pięknych okolicznościach przyrody.

 

WYRÓŻNIENIE: MARIUSZ PIETRANEK, CHILDHOOD

W wiosce rybackiej Mui Ne w Wietnamie spotkałem dzieciaki bawiące się pośród łodzi w kształcie łupiny orzecha. Chciałbym żeby wszystkie dzieci były zawsze uśmiechnięte i cieszyły się beztroskim dzieciństwem bez smartfona w ręku.

 

Kategoria Zwierzęta

1. MIEJSCE: TOMASZ WILK, TRÓJKA

Flamingi w locie, sfotografowane na Sardynii. Gatunek ten zimuje na tej wyspie w dużej liczbie.

 

WYRÓŻNIENIE: MATEUSZ GÓRNY, KOT FILEMON

W mglisty poranek nad Odrą podczas zdjęć pejzażu odwiedził mnie pewien czarny przybysz. Niezwykle miły i ruchliwy, spacerowaliśmy razem w te i nazad, aby uchwycić Filemona.

 

WYRÓŻNIENIE: ARTUR ROMANCZUK, ROZMOWA

Popołudniowa pogawędka z sąsiadami. Zdjęcie wykonane podczas spaceru na wyspie Bastimentos w Panamie.

 

Kategoria Krajobraz

1. MIEJSCE: TOMASZ PRZYCHODZIEŃ, UNREAL

Azerbejdżan, Centrum Heydara Aliyeva.. Silny wiatr wiejący z naprzeciwka ładnie rozmył chmury, kałuże pozwoliły uzyskać odbicie budynku, który dzięki specyficznemu, rozproszonemu światłu nabrał żółtawego koloru. Cały obraz dopełnił kolega, który tego dnia był zbyt zmęczony, żeby wyciągnąć aparat.


WYRÓŻNIENIE:​ MARIAN SKĄPSKI, ONI WIDZIELI

Najstarsze dęby w Rogalińskim Parku Krajobrazowym pamiętają jeszcze bitwę po Grunwaldem. .Cały czas zachwycają mnie swoim pięknem i dostojnością.

 

WYRÓŻNIENIE: JOANNA MRÓWKA, WIATR

Porywisty wiatr Sirocco. Zdjęcie zostało wykonane podczas warsztatów fotograficznych na Sycylii. 

Kategoria #WeLovePhoto

1. MIEJSCE: JOANNA CYKOWSKA, LAST BREATH

Zdjęcie zostało wykonane latem w 2017r. Nad jeziorem Kolesin w woj. Lubuskim. Modelka Aleksandra Stencel.

 

WYRÓŻNIENIE: ARTUR SMUTEK, TEATR RODZINNY

Autoportret rodzinny powstały z cieni rzucanych na mury Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku. Gra światła i cieni tworzy z ponurej grafitowej cegły barwne widowisko.

 

WYRÓŻNIENIE: JOANNA OLCZYK, SALON FRYZJERSKI

Hawana - miasto brzydkie i trudne, a zarazem piękne i przyjazne. Pełne sprzeczności, fascynujące, ale przede wszystkim niesamowicie klimatyczne. Zdjęcie zrobione w jednej z bram.

 

Mecenasem konkursu i Patronem kategorii #WeLovePhoto jest firma ASUS.
Patron medialny: National Geographic Polska.