Zaglądamy na pierwsze 20 miejsc. Oprócz postaci, do których na takich listach możemy być przyzwyczajeni (aktorzy, modele, sportowcy, gwiazdy estrady) znalazło się parę nowych profesji. 

Już w pierwszej trójce zwraca uwagę Felix Kjellberg. Pod tym nazwiskiem występuje rzadko, a internauci znają go jako PewDiePie. Szwed prowadzi na YouTube kanał gdzie recenzuje i komentuje gry komputerowe. O jego popularności może świadczyć liczba subskrybentów – prawie 80,5 miliona osób. Jest także laureatem nagród w kategorii „osobowość branży gier video”. 

Przyzwyczajeni do ameryko- i europocentryzmu takich list zwracamy uwagę także na obecność mężczyzn z Korei i Chin. Od kilku lat zarówno za oceanem jak i na Starym  Kontynencie sporą popularnością cieszą się wykonawcy k-pop, charakterystycznego nurtu muzyki i produktu eksportowego Korei Południowej. 

Nie zaskakuje natomiast miejsce pierwsze. Jason Momoa przeżywa obecnie swój najlepszy czas. Od czasu swojej roli w „Słonecznym Patrolu” w 2003 przeszedł bardzo daleką drogę jako aktor oraz jako model. Po „ponownym odkryciu” w roli Conana w 2013 wszedł do kina popularnego i stał się etatowym bywalcem filmów o superbohaterach. Potentat komiksowy DC postawił na niego odświeżając postać Aqua Mana, z którego miłoścnicy komiksów przez ostatnie kilkanaście lat śmiali się, jako bezużytecznej postaci. Odkąd król Atlantydy ma ciało i twarz Momoi śmiech ustał i został zastąpiony przez zachwyt, a liczba widzów na filmach z jego udziałem rośnie geometrycznie. 

Publikowana przez The Independent Critics prowadzona jest od 1990 roku. 

„Estetyka to tylko jedno z kryteriów. Klasa, elegancja, wdzięk, oryginalność, śmiałość, pasja, radość, obietnica, nadzieja... wszystkie zawierają się w pięknej twarzy” - piszą autorzy rankingu.

Harry Styles - wokalista i aktor

Trevante Rhodes - aktor