Polska - najpiękniejsze plaże - Strona 2

Polska - najpiękniejsze plaże

Podróże po Polsce

Odpowiedz
  Narzędzia wątku

Stare 06-05-2009
Awatar kachasiek
kachasiek kachasiek jest nieaktywny

zbyt często nad morze to ja nie jeżdżę, ale mnie to się bardzo podobała plaża w Ustce - szczególnie gdy sztormowa pogoda było pięknie
Odpowiedz z cytatem

Stare 06-08-2009
Awatar An_stb
An_stb An_stb jest nieaktywny

Co do urody plaż.... Przypomniało mi się pewne zdanie, które wyczytałem w książeczce o kawie. Autorka była ekspertem - degustatorem kawy. Pisała: "Ludzie pytają który gatunek kawy jest najlepszy?" odpowiadam: "Ten, który lubisz".
To samo z plażami - jesli jest blisko i sie nam podoba - to pewnie jest najładniejsza.
Ale tak naprawde to jednak pierwsza pozycja należy się Świnoujściu. Jest tak jak pisali porzednicy - dodatkową atrakcją jest obecnie możliwość odbycia spaceru aż na stronę niemiecką do miejscowości letniskowych. To ładne i zadbane miejscowości. Gdyby ktoś wypuścił się jeszcze dalej w okolice Stralsundu, może spotkać zakątek Bałtyku przypominający Hawaje. Nigdzie nie napotkałem relacji z tamtych okolic.
Odpowiedz z cytatem

Stare 06-09-2009
Awatar WilkuPL
WilkuPL WilkuPL jest nieaktywny

Największa jest ta która podał Seneka

Pozdrawiam ze Świnoujścia

Świnoujska plaża zimą -
http://www.digart.pl/zoom/3209202/Plaza_zima.html

Świnoujska plaża sprzed 2 tygodni -
http://www.digart.pl/zoom/3788401/Zaszlo.html

Świnoujska plaża wiosną -
http://www.digart.pl/zoom/3274070/Wi...ie_zbliza.html

Odpowiedz z cytatem

Stare 06-09-2009
Awatar WilkuPL
WilkuPL WilkuPL jest nieaktywny

Cytat za Zamieszczone przez An_stb (zobacz cytowany post):
Co do urody plaż.... Przypomniało mi się pewne zdanie, które wyczytałem w książeczce o kawie. Autorka była ekspertem - degustatorem kawy. Pisała: "Ludzie pytają który gatunek kawy jest najlepszy?" odpowiadam: "Ten, który lubisz".
To samo z plażami - jesli jest blisko i sie nam podoba - to pewnie jest najładniejsza.
Ale tak naprawde to jednak pierwsza pozycja należy się Świnoujściu. Jest tak jak pisali porzednicy - dodatkową atrakcją jest obecnie możliwość odbycia spaceru aż na stronę niemiecką do miejscowości letniskowych. To ładne i zadbane miejscowości. Gdyby ktoś wypuścił się jeszcze dalej w okolice Stralsundu, może spotkać zakątek Bałtyku przypominający Hawaje. Nigdzie nie napotkałem relacji z tamtych okolic.
An_stb - Już niedługo będzie relacja z całego wybrzeża wyspu Uznam

Pozdrawiam
Odpowiedz z cytatem

Stare 06-10-2009
Awatar An_stb

Mam znajomego - mieszkańca Świnoujścia. Kiedyś na moje pytanie: co nowego na plaży w Swinoujściu, odpowiedział: "Nie wiem, 20 lat tam już nie byłem"....
Wychodzi na to, że człowiek mało kiedy docenia swoje otoczenie.
Osobiście plaż nie lubie - jeśli już to długie wedrówki, ale poza sezonem. Najlepsza jest zima i to w małych miejscowościach, gdzie nie ma kuracjuszy.
Odpowiedz z cytatem

Stare 06-11-2009
Awatar Grigorij
Grigorij Grigorij jest nieaktywny

Cytat za Zamieszczone przez An_stb (zobacz cytowany post):
Mam znajomego - mieszkańca Świnoujścia. Kiedyś na moje pytanie: co nowego na plaży w Swinoujściu, odpowiedział: "Nie wiem, 20 lat tam już nie byłem"....
Wychodzi na to, że człowiek mało kiedy docenia swoje otoczenie.
Tak to bardzo częsta przypadłość. Mam znajomego, kory pracuje z moim tatą, jest z Zakopanego. Gość już po 40-stce, od dziecka mieszka w Zakopcu - nigdy nie był w Tatrach. Zawsze twierdził, że po co ma po nich chodzić jak ma je za oknem. No ale w końcu udało się go wyciągnąć. Od tamtej pory jesteśmy gatunkiem zagrożonym na liście jego szanownej małożnki, jako że mąż notorycznie 'znika'.

A co do plaż, to nic ciekawego nie powiem, bo już nie pamiętam kiedy byłem nad polskim morzem. W dzieciństwie się jeździło. Miejscowość się Rowy nazywała, ponoć to teraz jeden z kurortów. Wtedy to była zwyczajna zapluta dziura, gdzie diabełm mówił dobranoc. Plaży samej dobrze nie pamiętam, ale w pamięć zapadł mi las, przez który się na nią szło.

Wspomnienia...
Odpowiedz z cytatem

Stare 06-14-2009
Awatar An_stb

Kiedyś wędrowałem na plaże przez las w Sztutowie... W życiu mnie tak komary nie pogryzły jak wtedy. Zgubiły sie dopiero na samej plaży.... Coś takiego trudno zapomnieć.
Odpowiedz z cytatem

Stare 06-16-2009
Awatar Bia83
Bia83 Bia83 jest nieaktywny

Karwia faktycznie ma ładną plażę. Ja kiedyś jakies 15 lat temu co roku jeździłam do Dębek. Oj jak ślicznie wtedy tam było, dość cicho, spokojnie. Dawno tam nie byłam, na pewno wiele się pozmieniało. Pamiętam że już wtedy było tam niezłe zaplecze dla windsurfingowców - wypożyczalnie, szkółki, itd. Dębki były w ogóle kiedyś małą, kaszubską wioseczką rybacką, o której istnieniu nikt nie miał pojęcia. Dopiero w latach 80-tych i 90-tych bogaci warszawiacy zaczeli stawiać tam domki letniskowe, masowo kupowac działki. Z czasem robiło się ich coraz więcej i więcej...

A co wy myslicie o takim nagłych zainteresowaniu miaszczuchów małymi rybackimi osadami?
Odpowiedz z cytatem

Stare 07-18-2009
Awatar aliszka
aliszka aliszka jest nieaktywny

Cytat za Zamieszczone przez Seneka (zobacz cytowany post):
Najpiękniejsza plaża nad Bałtykiem jest bez wątpienia w Świnoujściu. Zjeździłem prawie całe polskie wybrzeże i tak pięknej, szerokiej, znakomicie "zagospodarowanej" plaży jak w Świnoujściu nie ma w żadnej innej miejscowości. Potwierdzają to regularnie od kilku lat rankingi (te miarodajne, nie ONET-owe) i europejska "Błękitna flaga" - międzynarodowy certyfikat przyznawany kapieliskom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie ochrony środowiska. Ranking plaż umieszczony na ONECIE - to prawdziwy śmiech na sali, a zwycięzcę - plażę na Helu uważam za ... nieporozumienie.
Widocznie nie byles jeszcze w Karwi, tam plaze mozna smialo uznac za najladniejsza w Europie nie tylko w Polsce, miekki delikatny pisek i wejscie do wody bez najmniejszego kamyczka, czysto i szeroko. Bylam nawet na Boracay na White Sand Beach ponoc najladniejsza na swiecie ale i tak uwazam ze w Karwi jest ladniejsza
Odpowiedz z cytatem

Stare 07-18-2009
Awatar yonkers
yonkers yonkers jest nieaktywny

widzę że każdy chwali swoje ale to norma - tylko polecałbym zobaczyć wszystkie plaże aby ocenić która jest ciekawa nie najlepsza bo takich nie ma - ja mieszkam od urodzenia na morzem i tu i za oceanem hehe - ale najlepiej czułem się na helskiej dużej plaży kiedy łaziliśmy jako mali nawet po sezonie na fale popływać jak jeszcze były tereny wojskowe itd itp - nie byłem w świnoujściu dlatego ciężko mi coś o tym miejscu powiedzieć polecam za to coś co znam czyli hel duża plaża
Odpowiedz z cytatem

Odpowiedz

Tagi
bałtyk, plaża, polska

Narzędzia wątku

Uprawnienia umieszczania postów