23 czerwca 2018 r. w Zielonej Górze podczas obchodów Święta Województwa Lubuskiego o swojej książce "Made in China - Chiny jakich nie znacie" opowie nam Michał Cessanis.

Trzecie co do wielkości Państwo na świcie, ponad 1,3 miliarda obywateli, zamieszkanie przez 56 grup etnicznych. Chiny to kraj pełen niespodzianek, oferujący nieskończoną ilość tajemnic do odkrycia. Część z nich ujawnia w swojej najnowszej książce „Made in China” Michał Cessanis – wicenaczelny National Geographic Traveler. Podczas festiwalu w Zielonej Górze Michał opowie o swoich przygodach w Chinach i kulinarnej wyprawie do Kantonu.

Byłem w Chinach wielokrotnie. Z każdej podróży wracałem uboższy o kilka stereotypów i bogatszy o szersze spojrzenie na świat. Bo z poznawaniem Chin jest jak z dowcipem, w którym trzej niewidomi stają przed słoniem. Jeden dotknął trąby i pomyślał, że to wąż. Drugi dotknął nogi i stwierdził, że ma przed sobą pień drzewa. A ostatni mężczyzna złapał za ogon i pomyślał, że trzyma linę. Każdy był pewien, że wie, co jest przed nim, ale w rzeczywistości żaden do końca nie wiedział, że stoi przed słoniem i czym jest słoń

Książka „Made in China” nie jest jednak przewodnikiem, który przedstawia nam liczne atrakcje czy podstawowe zwroty – to reportaż o wielu zjawiskach, jakie z perspektywy Europejczyka mogą wydawać się niecodziennie i dziwne. 

Zobacz Chiny oczami Michała, a potem zaplanuj podróż i ruszaj w drogę.​

 

Poniżej przedstawiamy harmonogram prelekcji podczas Festiwalu Podróżników:

▸ 9:00-10:00 – Pola i Michał w podróży: Przystanek Afryka - wśród dzikich zwierząt;

▸ 10:15-11:15 – Magdalena Żelazowska: Przeprowadzki na koniec świata - czy są dla każdego;

▸ 11:30-12:30 – Polska Misja Medyczna: Bezpieczny podróżnik;

▸ 13:00-14:00 – Michał Cessanis: Made in China - Chiny jakich nie znacie;

▸ 14:30-15:30 – Krzysztof Wielicki: Polska Eksploracja Zimowa w Himalajach czyli historia eksploracji ze szczególną uwaga na zimowe K2;

▸ 15:45-16:45 – Mateusz Waligóra: Rowerami na krańce Świata;

▸ 17:00-18:00 – Marek Arcimowicz: Tramen Tepui - w poszukiwaniu białej plamy na mapie