Termy Chochołowskie to wspaniałe miejsce na relaks i odpoczynek. Znajduje się tam kompleks basenów, które zasilają gorące źródła Chochołów. Mają one lecznicze właściwości. Ponadto na gości czeka strefa SPA, saunarium, a także sala fitness i siłownia. Z wielu atrakcji roztacza się piękny widok na pobliskie Tatry. Termy Chochołowskie to miejsce w którym można zorganizować imprezę okolicznościową, wyjazd rodzinny, czy też odpocząć w czasie świątecznym.

Termy Chochołowskie

Termy Chochołowskie położone są w południowo-zachodniej części województwa małopolskiego. Chochołów to miejscowość leżąca przy granicy ze Słowacją, w pobliżu tatrzańskich szlaków turystycznych. Łatwo do niej dojechać drogą łączącą Chabówkę i Zakopane.

Na terenie Term znajduje się bezpłatny parking dla samochodów i autokarów. Można się tam również dostać komunikacją publiczną. W pobliżu są dwa przystanki autobusowe.

Chochołowskie Termy można odwiedzić także na specjalne okazje. Mogą nimi być na przykład Walentynki, Dzień Babci i Dziadka, święta Bożego Narodzenia i Wielkanocne, Sylwester, Mikołajki, czy Andrzejki. Obiekt przygotowuje na specjalne dni w roku niecodzienne atrakcje. Często tworzony jest specjalny pakiet i promocje na takie dni. Bilet wstępu do Term Chochołowskich może być pomysłem na prezent dla bliskiej nam osoby.

Obiekt organizuje imprezy okolicznościowe takie jak wesela, chrzciny, komunie, urodziny, wieczory panieńskie i kawalerskie, a także konferencje i eventy biznesowe. Na terenie Term Chochołowskich znajduje się restauracja, w której oprawą kulinarną zajmuje się wybitny szef kuchni. Obiekt nawiązuje wystrojem do góralskich akcentów. Nie ma tam jednak bazy noclegowej. Zapewniają ją tylko pobliskie hotele.

Wody termalne Chochołów wskazane są w następujących schorzeniach:

  • choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa oraz rwa kulszowa,
  • reumatoidalne zapalenie stawów (RZS),
  • choroby skóry: łuszczyca, zapalenie skóry,
  • miażdżyca i zaburzenia krążeniowe,
  • dna moczanowa,
  • cukrzyca,
  • stany pourazowe,
  • choroby ginekologiczne.

Przeciwwskazaniami do korzystania z term są: gruźlica, choroby nowotworowe, stany gorączkowe, duża aktywność stanu zapalnego, niewydolność krążeniowa, jaskra oraz skłonność do infekcji i brak odporności.

Na terenie obiektu znajduje się siłownia, sala fitness, saunarium z tarasem widokowym na Podhale. Sauny Chochołów mają w swojej ofercie sauny BIO z jałowcem, sauny suche, łaźnie parowe i aromatyczne oraz sauny na podczerwień. Znajduje się tam zewnętrzna i wewnętrzna niecka z zimną wodą, beczka chłodząca, i lodopad.

Dla wzmocnienia zdrowia można skorzystać z basenu, z jacuzzi, czy beczki z wodą siarkową. Specjalny mikroklimat panuje w grocie i izbie solnej z wodą kaskadową. Wspomaga on leczenie astmy, chorób górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, tarczycy, łuszczycy i nerwicy. W SPA przygotowane są zabiegi relaksacyjne, lecznicze i fizjoterapeutyczne. W części basenowej i saunarium można ponadto skorzystać ze strefy gastronomicznej. Znajdują się tam: sauna bar, bistro, bary przy basenach zewnętrznych i pizzeria Kluski&Placek.

 

Termy w Chochołowie: baseny

Termy Chochołowskie posiadają trzydzieści basenów i beczek z wodą termalną. Obiekty zewnętrzne posiadają takie atrakcje jak sztuczna fala, rwąca rzeka i dysze wodne. Można grać tam w wodną koszykówkę i siatkówkę. W sezonie letnim można korzystać z piaszczystej plaży znajdującej się na zewnątrz kompleksu, przy basenach. Wewnątrz dwa zbiorniki wodne mają stanowiska do masażu. Jest tam siedem małych i jeden duży basen z jacuzzi. Długie baseny sportowe – pływackie mają wymiary 16x8 m i 25x10 m.

W kompleksie Chochołowskie Termy jest wydzielone specjalne miejsce dla dzieci z wewnętrznym placem zabaw i brodzikiem. W Strefie Dziecka Dużego znajdują się zjeżdżalnie z których mogą korzystać całe rodziny. Dzieci mogą udać się do łaźni parowej przygotowanej specjalnie dla najmłodszych gości. Obiekt ma również specjalny pokój zabaw dla dzieci zwany Akwarium. W sezonie letnim otwarty jest zewnętrzny plac zabaw z wodnymi atrakcjami oraz basen Statek.

Woda w Chochołowskich Termach ma prozdrowotne właściwości. Przebywanie w basenie z wodą siarkową może być nie tylko rozrywką, ale pozwala też na leczenie wielu schorzeń. Baseny w Termach Chochołowskich wypełnia woda o lekko kwaśnym odczynie pH=6,7. Kąpiele siarczkowe w takiej wodzie termalnej powodują zmiękczanie i przebudowę naskórka. Jest to działanie keratoplastyczne, sprzyjające leczeniu chorób skóry takich jak na przykład: łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, nadmierne rogowacenie naskórka, a także AZS czyli atopowe zapalenie skóry.

Kąpiele siarczkowe oddziałują także na chrząstkę stawową, regenerując ją. Przyspiesza to leczenie chorób reumatycznych, zwyrodnieniowych stawów, RZS, zapalenia stawów kręgosłupa, zespołów pourazowych, czy dyskopatii. Woda termalna z zawartością siarki wpływa pozytywnie na układ krążenia. Działa przeciwmiażdżycowo i chroni przed powikłaniami naczyniowymi u chorych na cukrzycę.

 

Termy Chochołowskie: co zabrać?

Ulgi w biletach realizowane są na podstawie ważnego dokumentu ze zdjęciem, dlatego ważne, żeby każda osoba planująca przyjazd do Term Chochołowskich, miała ze sobą np. dowód osobisty, paszport lub legitymację szkolną.

Korzystając z tekstylnej groty solnej i sauny basenowej, należy pod każdą część ciała położyć ręcznik. Dlatego warto mieć swój, gdyż za wypożyczenie ręcznika i szlafroka pobierane są opłaty. Jedynie korzystając ze strefy SPA, bezpłatnie otrzymuje się od obsługi ręcznik/pareo lub szlafrok oraz bieliznę jednorazową. Na terenie obiektu czynny jest sklep z akcesoriami basenowymi.

 

Termy Chochołowskie: cennik

Termy Chochołowskie przygotowały dwa rodzaje pakietów. Sezon wysoki obowiązuje w czasie wakacji i ferii, a także w okresie świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, majówki, długich weekendów jak np. okres Bożego Ciała. Poza tymi terminami obowiązują ceny z sezonu niskiego.

Można także zakupić karnet wejść na interesującą część kompleksu. Da się dostać bilet na 5 lub 10 wejść na baseny z wodą leczniczą, pływackie, saunarium, a także wejściówkę open na wszystkie wymienione wcześniej atrakcje. Jest tez pakiet z możliwością wykupienia karnetu miesięcznego na siłownię lub basen pływacki.

Ceny zróżnicowane są pod względem wieku gości. Dziecko do 3 lat ma wejście bezpłatne. Bilet ulgowy przysługuje od 3 do 16 lat. Seniorzy i osoby niepełnosprawne z opiekunem także uzyskują zniżkę. Obiekt jest przystosowany do osób niepełnosprawnych, nawet na wózkach inwalidzkich. Dla pozostałych przygotowany jest bilet normalny. Termy Chochołowskie zapraszają do swojego kurortu także grupy zorganizowane wraz z opiekunami.

Istnieje możliwość wykupienia biletu rodzinnego, który obejmuje wejście na baseny termalne Chochołów. Obiekt honoruje Kartę Dużej Rodziny. Da się kupić bilety na konkretną liczbę godzin lub też bez limitu czasu. Ciekawą opcją jest tańszy bilet na wejście wieczorne po godzinie 18:00. Ważne jest pilnowanie godzin, gdyż za przekroczenie wykupionego czasu przebywania na basenie, doliczane są opłaty.