Gdzie na urlop we wrześniu? Wbrew pozorom istnieje wiele państw, w których pogoda w tym miesiącu w dalszym ciągu jest słoneczna i pozwala na spędzanie czasu na złotych plażach. W niektórych z nich temperatura spada do takiego poziomu, że możliwe staje się również zwiedzanie i inne aktywności, których nie da się realizować podczas dużych upałów. Gdzie warto pojechać we wrześniu?

Gdzie na urlop we wrześniu: Cypr

Wakacje we wrześniu można z powodzeniem spędzić na Cyprze, gdzie Polacy mogą przebywać przez 90 dni posiadając jedynie ważny dowód osobisty. W tym kraju słońce świeci przez ponad 300 dni w roku, a w sezonie temperatura sięga nawet 40 stopni Celsjusza. We wrześniu spada ona jednak do nieco przyjemniejszego poziomu, ale w dalszym ciągu pozwala na kąpiele w krystalicznie czystym morzu i opalanie się na licznych plażach. Najpopularniejszą z nich w tamtych rejonach świata jest Nissi Beach, czyli raj dla miłośników błękitnej wody i złotego piasku.

Wyspa nie jest zbyt duża, dlatego bez problemu można zwiedzić ją wzdłuż i wszerz. W tym celu warto skorzystać z lokalnych autobusów, które, niestety, w większości przypadków działają jedynie do godziny 18. Będąc na Cyprze można również z łatwością wypożyczyć samochód i udać się do najpopularniejszych atrakcji turystycznych w takich godzinach, jakie tylko ci odpowiadają.

 

Gdzie na urlop we wrześniu: Grecja

Wczasy we wrześniu można spędzić również w Grecji, na teren której dostaniesz się samolotem z Polski w zaledwie kilka godzin. W trakcie tego miesiąca warto wybierać głównie greckie wyspy, takie jak, na przykład, niezwykle popularne Santorini. W sezonie rejon ten jest oblegany przez turystów, ale we wrześniu ich liczba nieco maleje, dzięki czemu pobyt staje się znacznie przyjemniejszy. 

Wyspa słynie z wyjątkowych, czarnych plaż pokrytych wulkanicznym piaskiem oraz bardzo charakterystycznej zabudowy, nad którą górują niebieskie kopuły kościołów. Dobrym pomysłem na wczasy we wrześniu może być także Kreta, która w sezonie cieszy się równie ogromnym zainteresowaniem. W obu tych miejscach na przełomie lata i jesieni temperatura w dalszym ciągu sprzyja kąpielom w morzu, dzięki czemu możesz spędzić przyjemne wakacje w Europie bez wszechobecnego tłumu turystów.