Założony w Baie-Saint-Paul w 1984 roku przez 20 artystów ulicznych Cirque du Soleil jest wiodącą marką organizującą wysokiej jakości widowiska artystyczne. Firma zatrudnia ponad 5000 pracowników, w tym ponad 1300 artystów z ponad 50 różnych krajów

Światowej sławy Cirque du Soleil po raz pierwszy w historii zaprezentuje przedstawienie pod magicznym i tajemniczym tytułem „KOOZA” w wielkim białym namiocie. Premiera tego widowiskowego przedstawienia w Polsce odbya się 18 września 2014 w spektakularnej konstrukcji wielkiego białego namiotu na błoniach Stadionu Narodowego. Spektakle można oglądać do 19 października.  Kooza to elitarne widowisko, ukazujące w sposób – czasem wręcz - szokujący możliwości ludzkiego ciała poprzez spektakularne podniebne akrobacje artystów w nieziemskich, zachwycających blaskiem kostiumach

KOOZA to powrót do początków Cirque du Soleil: łączy dwie tradycje cyrkowe - widowisko akrobatyczne, ze sztuką rozbawiania publiczności do łez. Spektakl podkreśla fizyczne wymogi ludzkiego działania w całej okazałości i kruchości, zaprezentowane niezwykle kolorowo z wykorzystaniem śmiałego humoru sytuacyjnego. Scenariusz i reżyseria: David Shiner.

Nazwa KOOZA wywodzi się z sanskrytu od "koza" i oznacza "paczkę", "szkatułkę" lub "skarb" i doskonale odzwierciedla  koncepcję „circus in a box”.

Jak mówi sam reżyser David Shiner, "KOOZA" opowiada o związku człowieka ze światem dobra i zła ". Historia jest zarazem zabawna, lekka i otwarta, ale też podkreśla wiele ważnych idei. Wraz z rozwojem akcji poruszamy pojęcia takie jak strach, tożsamość, uznanie i władza."

Przedstawienie rozpoczyna się od sceny w której Oszust niespodziewanie wyskakuje przed Niewinnym i dalej akcja zabiera ich w magiczną podróż pełną spektakularnych bohaterów, w której poznają m.in. Króla, Kalaunów, Kieszonkowca, Nieznośnego Turystę i jego Szalonego Psa.

Między siłą i słabością, śmiechem i zabawą, zawirowaniami i harmonią KOOZA to przede wszystkim elektryzujący, egzotyczny i magiczny świat pełen niespodzianek i dreszczu emocji, śmiałych bohaterów i pełnego zaangażowania.

Od początku 2013 roku, KOOZA podróżuje po Europie, wcześniej zachwycając ponad 4 miliony widzów w Ameryce Północnej i Japonii. Już we wrześniu 2014 roku Kooza zatrzyma się w Polsce.

CIRQUE DU SOLEIL W WIELKIM BIAŁYM NAMIOCIE

KOOZA NA BŁONIACH STADIONU NARODOWEGO 19 WRZEŚNIA – 19 października 2014

Bilety od 132 pln, dostępne na www.cds-kooza.pl i livenation.pl
W specjalnej ofercie rodzinnej, bilety można nabyć z 25% zniżką dla dzieci, studentów i emerytów na wszystkie spektakle popołudniowe.