Nic tak nie spaja związku, jak romantyczna podróż. Jeśli chcesz odpocząć od codziennego zgiełku w ramionach ukochanej osoby, koniecznie wybierz jeden z tych 17 kierunków. Tutaj zakochacie się nie tylko w widokach, ale też na nowo w sobie nawzajem.

Dolina Mozeli, Europa Zachodnia 

Mozela (zdjęcie główne) to rzeka przepływająca przez Francję, Niemcy i Luksemburg. Dolina Mozeli otoczona jest wzgórzami porośniętymi winoroślą, a w pobliżu znajduje się wiele winnic. Z tego regionu pochodzą m.in. wina Riesling, Elbling, Müller-Thurgau i Kerner.

 

Brugia, Belgia

To malownicze miasteczko położone w północno-zachodniej Belgii nazywane jest flamandzką Wenecją. A to za sprawą znajdującej się w historycznej części miasta sieci kanałów. Sercem Brugii jest Grote Markt – rozległy rynek, gdzie znajdują się restauracje, kawiarnie i piękne kamienice, a przede wszystkim słynna średniowieczna dzwonnica. Warto zobaczyć też Kościół Najświętszej Marii Panny, Muzeum Memlinga i wybrać się na spacer nad jezioro o wiele mówiącej nazwie – Lake of Love (Minnewaterpark).

 

Wyspa Skye, Szkocja

Druga co do wielkości wyspa Szkocji, największa i położona najbardziej na północ w archipelagu Hebrydów Wewnętrznych. Słynie z bajkowych krajobrazów – zielonych wzgórz, skalistych pagórków i przepięknych klifów. Na jednym z nich stoi 100-letnia latarnia, wciąż działająca.