"Co ty wiesz o Bangladeszu?" - chciałoby się zapytać. Okazuje się bowiem, że wiemy niewiele i zazwyczaj patrzymy na niego przez pryzmat biedy. Pewien fotograf postanowił pokazać Bangladesz z zupełnie innej, nieznanej perspektywy.

- Bangladesz to piękny, zielony kraj w południowej Azji – opisuje swoją ojczyznę Shamim Shorif Susom, lotnik z zawodu i fotograf z zamiłowania.

Czy to była twoja pierwsza myśl na temat Bangladeszu? Pierwsze skojarzenie? No właśnie. A przecież można spojrzeć na ten praktycznie nieznany kraj nie przez pryzmat biedy, wskaźników analfabetyzmu i innych przykrych statystyk, ale z zupełnie innej strony.

Bangladesz to w końcu niewielkie nizinne państwo, na którego krajobraz składają się m.in. rozległe równiny (jak one wyglądają z lotu ptaka!), porośnięte gdzieniegdzie drzewami tekowymi lub bambusami. To również delta Gangesu czy Zatoka Bengalska, a także największe na świecie skupisko lasów namorzynowych i dom dla takich gatunków jak słoń indyjski, lampart, makaki, langury czy słynny tygrys bengalski. Brzmi imponująco, prawda?

Inne spojrzenie na Bangladesz umożliwia nam Shamim. Fotograf stara się pokazać swoją ojczyznę z jak najlepszej strony – w tym przypadku… z góry. Z lotu ptaka. Dzieli się niezwykłymi ujęciami lotniczymi, które normalnie nie są dostępne dla wszystkich.

Oto nieznany Bangladesz! GALERIA >>>

 

Więcej: FB | www
Źródło: boredpanda.com