Nowoczesna

Stacje metra nagradzane w architektonicznych konkursach, przyciągające setki ludzi Centrum Nauki Kopernik, multimedialne muzea Chopina i Powstania Warszawskiego, Biblioteka Uniwersytecka z imponującym ogrodem na dachu, nabierająca rumieńców Stara Praga, kolejne drapacze chmur – jak choćby najnowszy Warsaw Spire – niczym nieustępujące tym ze Stanów Zjednoczonych czy z Europy Zachodniej. Warszawa staje się modna!

 

Klasyczna

Gdy ruszymy dalej jednym z dziesiątek nieoczywistych warszawskich szlaków, odkryjemy miejsca absolutnie zachwycające. Choćby imponujące stołeczne pałace i zamki, jedne z najładniejszych w Europie – parki, nastrojowe  kościoły i cmentarze, z tym najważniejszym, Powązkowskim, na czele. Klimat jak z obrazów Canaletta wciąż zachowuje stołeczna starówka, o dawnej świetności przypominają zabytkowe tramwaje -dziś ruchome sale wykładowe dla miłośników historii.

 

Piękna

Warszawa żyje i ma się dobrze. Do tego bardzo szybko pięknieje - co znakomicie widać na zamieszczonych w tym albumie nocnych zdjęciach Roberta Mordala.

- Nie mam wątpliwości, że naprawdę warto się nią chwalić – mówi Maciej Wesołowski, autor zawartych w albumie tekstów.

Album "Warszawa nocą / Warsaw by Night" to idealna pozycja dla tych, którzy kochają Warszawę, dla tych którzy chcieliby ją poznać lub odkryć na nowo. 

 

Zobacz wybrane zdjęcia Roberta Mordala z albumu "Warszawa nocą / Warsaw by Night" >>>