Zobacz wideo:

The Third Eye. A Blinding Moroccan Experience - A Timelapse Film from KamKam Visuals on Vimeo.

Nasz czytelnik, Kamil Piechowiak,  podesłał nam wyjątkowy film, który zrealizował w Maroku. „The Third Eye. A Blinding Moroccan Experience” , bo taki nosi tytuł, jest jednym z pierwszych filmów o Maroku, w całości zrealizowanym w technice timelapse.

Widzimy na nim pulsujący życiem plac Jemma el-Fnaa, majestatyczne wieże meczetów Marrakeszu, zagubione w wysokich górach Atlas kamienne wioski Berberów i księżycowe krajobrazy Sahary.

- Ta podróż pozwoliła odkryć świat, który w pewnym sensie nie zmienił się od tysięcy lat – opowiada autor.

Skąd nazwa? - Trzecie oko jest bramą prowadzącą do innej rzeczywistości i przestrzeni, w której można dostrzec więcej. Maroko oślepia, oszałamia swoją bogatą historią, kulturą i różnorodnością krajobrazów. Ten film to zapis naszego wyjątkowego doświadczenia i radości z tworzenia w tym magicznym, tajemniczym kraju – tłumaczy.

Piechowiak wraz z żoną podróżuje po świecie. Podczas podróży fotografują i przygotowują filmy. W 2014 roku filmowali w 8 krajach na 4 kontynentach.

- Tym razem w Maroku spędziliśmy trzy tygodnie zamiast planowanych dwóch. Wycisnęliśmy z tego czasu ile tylko mogliśmy. To wszystko stało się możliwe dzięki pomocy niesamowitych ludzi, których spotkaliśmy na naszej drodze.