Tylko dla zwierząt

Na wieży Eiffla, jak zresztą w większości słynnych zabytków, obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt. Dla równowagi właściciele czworonogów postanowili stworzyć miniaturę wieży, na którą wstęp będą miały TYLKO zwierzęta.

Na ten pomysł wpadła holenderska firma Poopy Cat. Jej kolekcja Landmark, na którą składają się kartonowe domki dla zwierząt inspirowane słynnymi budowlami, jest już dostępna na Kickstarterze.

Znajdziemy tu miniaturę Tadż Mahal dla kociej księżniczki, Kreml i Biały Dom dla kotów z politycznymi ambicjami, buddyjską pagodę, świątynię Majów, Sfinksa z Gizy i wspomnianą już wieżę Eiffla. 

 

Kartonowe królestwo

Projekt powstał z udziałem kotów i dla kotów – podkreślają autorzy pomysłu. Wszystko zaczęło się od pewnej obserwacji, której trudno uniknąć, jeśli posiada się kota – te zwierzęta, nie wiedzieć dlaczego, uwielbiają kartony!

Ale domki Landmark odpowiednie są dla wszystkich małych zwierząt. Nieduże psy, chomiki nawet kawie domowe będą  czuły się tu jak w pałacu.

Jak tłumaczą autorzy kolekcji – mają nadzieję, że miniaturowe zabytki będą dodatkowo przypominać właścicielom zwierząt najwspanialsze chwile z podróży po świecie.

 

Źródło: kickstarter.com