Zobacz 10 stadionów EURO 2016 >>>

 

Dotarły do nas zdjęcia dziesięciu francuskich stadionów, na których rozegrają się mecze Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Obrazy zostały zarejestrowane przez satelity Pléiades, należące do Airbus Defence and Space.

Pléiades cyklicznie dostarczają obrazy całej kuli ziemskiej, zaopatrują w cyfrowe dane geograficzne francuskie ministerstwo obrony. Wykorzystywane są głównie w celach cywilnych i militarnych.

To szczególnie ważne ze względów bezpieczeństwa, które stały się najczulszym punktem tegorocznych mistrzostw. Ich 15. edycja odbędzie się we Francji; rozpocznie się 10 czerwca i potrwa do 10 lipca.

Zdjęcia Pléiades potwierdzają, że przygotowania do piłkarskich mistrzostw dobiegają końca. Stadiony , na których rozegrają się mecze, musiały spełniać szereg wymogów, przede wszystkim sprostać wysokim standardom bezpieczeństwa.

Na zdjęciach satelitarnych można zobaczyć, jak obiekty sportowe wpisują się w tkankę miejską. Uwagę przykuwa bliskość stacji metra,  dużych parkingów, czy obwodnic. Imponująca inwestycja!

 

Źródło: geo-airbusds.com/materiały prasowe