Dla podróżników to szczególny rok: lotniska świecą pustkami, hotele w związku z reżimem sanitarnym rządzą się innymi prawami, a zazwyczaj pełne turystów atrakcje przypominają dziś miejsca-widmo. Jednak magazyn "Travel+Leisure" nie poddaje się i jak co roku - od 25 lat! - przygotował ranking „The World's Best Awards”.

Znajdziemy w nim najlepsze wyspy, miasta, hotele, rejsy wycieczkowe, lotniska i wiele innych podróżniczych hitów (jubileuszowa edycja zawiera kilka dodatkowych kategorii), wskazane przez setki tysięcy czytelników magazynu w formie głosowania.

Zbieranie głosów w tegorocznej ankiecie zakończyło się 2 marca 2020 roku, a więc tuż przed wprowadzeniem obostrzeń w związku z koronawirusem. Wyniki odzwierciedlają zatem doświadczenia podróżnych z czasu przed pandemią. Organizatorzy konkursu mają nadzieję, że tegoroczni laureaci zainspirują podróżnych do przyszłych wyjazdów, kiedy tylko te będą możliwe i bezpieczne.

Poznaj zwycięzców rankingu „The World's Best Awards 2020”: najpiękniejsze wyspy, najlepsze hotele i najciekawsze miasta.