Wzdłuż wybrzeża rozciąga się długi na 7 km bulwar Batumi, który wraz z nadmorskimi miejscowościami, takimi jak Kobuleti, Gonio, Sarpi czy Kvariati, przyciąga atrakcjami turystów w różnym wieku, o różnych zainteresowaniach i pochodzących z różnych grup społecznych.

 

W Adżarii mamy wszystko, czego potrzeba do szczęścia: przejrzyste, niebieskie morze, hotele, muzea, centra handlowe, kasyna, kawiarnie i restauracje, gdzie można skosztować lokalnych przysmaków, napić się wyjątkowego wina i oczywiście spróbować chaczapuri – tradycyjnego chlebka w kształcie łodzi, wypełnionego stopionym serem i jajkami.

 

W Adżarii sezon turystyczny trwa cały rok. Wiosną na ulicach Batumi można podziwiać rozkwitające w barwach fioletu wisterie oraz kamelie kwitnące w ogrodach botanicznych. Latem, oprócz morza i gór, na przyjezdnych czeka festiwal jazzowy Black Sea. Jesienią odbywa się znany na całym świecie Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Filmu. Zimą natomiast można szlifować swoje umiejętności narciarskie w jednym z zimowych kurortów.

gobatumi.com