W ciągu zaledwie dwóch miesięcy Wojtek Winiarski przeżył przygodę życia. Niejednokrotnie wraz z kolegą Tomkiem Fejcakiem gubił się w chaotycznych i pełnych życia miastach Tajlandii. Kierowany serdecznością lokalnych mieszkańców, nie raz błądził po nieznanych ulicach (Jak nie pomóc turyście? Azjacie po prostu nie wypada!).

Jak wiadomo, podróżowanie ze studenckim budżetem do najłatwiejszych nie należy, gorzej może być tylko wtedy, gdy stracisz wszystkie swoje pieniądze. To też przytrafiło się Wojtkowi. Mimo braku oszczędności kontynuował podróż przez Azję.

Kolejne orientalne miejsca młodzi podróżnicy odkrywali, przemieszczając się przede wszystkim autostopem. W drodze z Tajlandii do Kambodży podróżowanie „na stopa” stało się jeszcze trudniejsze - no bo jak się przemieszczać skoro mieszkańcy nie znają słowa "autostop”? Pomimo trudności Wojtkowi udało się zwiedzić wiele lokalnych wiosek, by dotrzeć w końcu do słynnej świątyni Angor Wat - obowiązkowego punktu na mapie podróży.

Z pobytu w Malezji Wojtkowi pozostało w pamięci spotkanie z  niesamowitym człowiekiem, który postanowił opłacić jego pobyt w hotelu i zaprosił na wykwintną kolację. W Indonezji przedzierając się przez dżunglę, miał niepowtarzalną okazję zobaczyć orangutany, które można spotkać jedynie w dwóch miejscach na świecie.

Chcesz poznać więcej jej szczegółów? Wybierasz się do Azji? Pragniesz wymienić się doświadczeniami ze swoich podróży? A może po prostu lubisz podróżować i chciałbyś dowiedzieć się, jak zaplanować taką wyprawę? Wojtek opowie o swojej podróży podczas  spotkania organizowane przez NZS UW w ramach projektu "Podróżnicy". Spotkanie odbędzie się w czwartek, 26 października, o godzinie 20:00 w sali 200 w budynku Samorządu Studentów UW (Krakowskie Przedmieście 26/28). Więcej o wydarzeniu: tutaj.

Tekst: Weronika Żak