Plany na weekend

W czerwcu na Festiwalu Podróżników National Geographic w Zielonej Górze można było posłuchać inspirujących historii z całego świata. Dawid Andres i Hubert Kisiński porwali widownię opowieścią o spływie rowerami Amazonką, Paweł Wicher i Jakub Rybicki zaczarowali nas zdjęciami lotniczymi ze swojej wyprawy na Grenlandię, a Mateusz Waligóra wzruszył relacją z wędrówki po skutej lodem rzece Zanskar w indyjskich Himalajach. Byli też: Nela Mała Reporterka oraz Karol i Ola z Busem przez Świat, którzy dzielili się patentami na tanią Australię. A dzięki Krzysztofowi Starnawskiemu, Człowiekowi Roku NG, widzowie zobaczyli unikatowe  zdjęcia z nurkowania w jaskiniach.

Wspominam o naszym festiwalu nie tylko po to, żeby się pochwalić (pełną relację znajdziecie na str. 22), ale też dlatego, że pierwszy raz wybrałam się na weekend do Zielonej Góry samolotem – bilet kosztował tylko 78 zł, a cała podróż trwała ok. 40 min – co rozbudziło mój apetyt na kolejne krótkie eskapady.

Dlatego w tym wydaniu Travelera przygotowaliśmy dla Was 22 pomysły na każdy weekend do końca roku. I już zarezerwujcie sobie 23–24 września i przyjedźcie do Wrocławia, by spotkać się z nami na kolejnym Festiwalu Podróżników National Geographic.

Do zobaczenia!

Agnieszka Franus
redaktor naczelna