Polscy użytkownicy będą mogli także odwiedzić witrynę Wyszukiwarki lotów Google (google.pl/flights) i przeprowadzić bardziej zaawansowane wyszukiwania, w tym:

•    sprawdzać, które dni lotów są najtańsze, dzięki wykresowi najniższych cen;
•    skorzystać z interaktywnej mapy, by wizualnie określić najlepsze miejsca docelowe i ceny;
•    zapamiętywać i porównywać różne rezultaty;
•    zamawiać loty bezpośrednio z witryn partnerskich, bez konieczności ponownego wpisywania szczegółów lotu.

W Wyszukiwarce lotów Google są dostępne niektóre z najpopularniejszych w Polsce linii lotniczych, jak PLL LOT i Ryanair oraz dane z agregatora lotów eSKY.pl.

Chcemy, by podróżujący Polacy mogli przeszukiwać, porównywać i rezerwować loty tak szybko
i wygodnie jak to możliwe. Wyszukiwarka lotów Google jest łatwa w użyciu, a my nawiązujemy współpracę z kolejnymi partnerami na całym świecie, by była jeszcze lepsza -- powiedziała Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, dyrektor biznesowy Google w Polsce.

Rynek dynamicznie się zmienia, a my jako LOT szukamy nowych kanałów dystrybucji, poprzez które dotrzemy z naszą ofertą do podróżnych. Teraz rozpoczęliśmy współpracę z Google, tworząc naszym pasażerom kolejną możliwość łatwego i szybkiego wyszukiwania połączeń, z uwzględnieniem rynku polskiego, na którym mamy najmocniejszą pozycję -- powiedział  Arkadiusz Gawryluk, kierownik działu E-commerce w PLL LOT.

Cieszymy się, że mamy możliwość od początku uczestniczyć w projekcie wprowadzającym Wyszukiwarkę lotów Google w Polsce. Nasza firma przez ostatnie kilka lat starała się edukować klientów i zachęcać ich do samodzielnego organizowania wyjazdów. Mówiliśmy: „Spójrz, to nie jest trudne! Gdy sam zaplanujesz swoja podróż, wszystko będzie dopasowane do Twoich oczekiwań.” Wyszukiwarka lotów Google to kolejne na rynku narzędzie, które pokaże Polakom, że mieliśmy rację, że planowanie wyjazdu może być dobrą zabawą, a bilety lotnicze nie muszą być drogie -- powiedział Łukasz Neska, dyrektor marketingu Grupy eSKY.pl.

Wyniki z Wyszukiwarki lotów w wynikach wyszukiwarki Google będą dostępne dla wszystkich użytkowników Google w Polsce w ciągu kilku najbliższych dni.