Wizz Air od lat prężnie rozwija się na polskim rynku. Obecnie węgierskie tanie linie lotnicze współpracują z aż 12 lotniskami w naszym kraju. Pod koniec ubiegłego roku w mediach pojawiła się jednak niezbyt dobra wiadomość o tym, że niskobudżetowy przewoźnik, począwszy od sezonu letniego 2023wycofuje się z lotniska Rzeszów-Jasionka.

– Linia jest zaangażowana w rozbudowę siatki połączeń, oferując konsumentom jak najwięcej niskokosztowych taryf, kiedy i gdziekolwiek jest na to popyt – zataczała wówczas Anna Robaczyńska, przedstawicielka lotniska, cytowana przez portal rzeszow-news.pl. 

Jak się okazuje, sprawa jest już nieaktualna. Wizz Air planuje bowiem pozostać w Jesionce i uruchomić zupełnie nowy kierunek z Rzeszowa, który z pewnością zainteresuje wielu pasażerów. Mowa bowiem o jednym z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych miast w Europie. Szczegóły do sprawdzenia poniżej. 

Loty Wizz Air na trasie Rzeszów – Rzym

10 czerwca 2023, ku ogromnej radości polskich turystów, samoloty Wizz Air polecą z Rzeszowa do Rzymu. Według zapowiedzi węgierskiego giganta i władz lotniska w Jesionce, połączenie między stolicą województwa podkarpackiego a Wiecznym Miastem będzie całoroczne. Realizowane dwa razy w tygodniu – w każdy we wtorek i sobotę. Ceny biletów są bardzo atrakcyjne, bo zaczynają się już od 99 złotych

– Zapowiadaliśmy uruchomienie włoskiego kierunku i dziś mam przyjemność ogłosić, że Wizz Air będzie operować na nowej trasie ze stolicy Podkarpacia do Rzymu. To oznacza kontynuację naszej dobrej współpracy z węgierskim przewoźnikiem. Będzie to połączenie całoroczne, z dogodnym rozkładem zarówno dla pasażerów wyjeżdżających na wakacje, jak i udających się na krótkie wypady urlopowe – przekazał Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.  

Połączenie między Rzeszowem a Rzymem będą realizowane ultraoszczędnym samolotem A321neo, redukujący hałas i emisję dwutlenku węgla. Maszyna pomieści na pokładzie 239 pasażerów.

Wizz Air i Ryanair są najczęściej wybieranymi liniami lotniczymi przez Polaków / Fot. Mark H. Milstein/Bloomberg via Getty Images

– Ogłoszone dzisiaj połączenie dostarczy jeszcze więcej możliwości bezpiecznego podróżowania z Polski, gdzie będzie do wyboru łącznie 179 tras. Ten kierunek obsługiwać będzie najbardziej przyjazny dla środowiska samolot A321neo, zapewniając, że ekspansja Wizz Air w Polsce dostarczy możliwie jak najniższych cen biletów, ale także bardziej zrównoważone możliwości podróżowania – podkreśla Tamara Nikiforova, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Z lotniska Rzym-Fiumicino samolot Wizz Air wystartuje o godz. 18:20 (lądowanie w Rzeszowie o 20:35). Z portu w Jesionce, w drogę powrotną, ruszy o 21:10 – lot potrwa niespełna półtorej godziny. 

Co warto zobaczyć w Rzymie, będąc tam pierwszy raz? Oto siedem, obowiązkowych miejsc do zwiedzenia w Wiecznym Mieście: 

Wizz Air – ciekawe kierunki z Polski 2023

Zupełną nowością w tegorocznej ofercie Wizz Air będzie także połączenie między Katowicami a Erywaniem (Armenia). Ponadto Węgrzy planują zwiększyć liczbę lotów na popularnych trasach obsługiwanych przez stołeczne lotnisko Chopina, z którym w ostatnim czasie ponownie współpracę nawiązał Ryanair. Na podróżujących z Warszawy czeka także sześć zupełnie nowych destynacji: 

  • Bilbao,
  • Leeds,
  • Madera,
  • Walencja,
  • Wenecja Marco Polo
  • i Sewilla.