Polskie wybrzeże kojarzy nam się z letnim wypoczynkiem. Nie musimy jednak czekać do wakacji, żeby zrelaksować się nad Bałtykiem. Kołobrzeg poleca się już wiosną. Zamknij oczy i wyobraź sobie, że spacerujesz plażą. Szum fal, krzyki mew nad rybackim portem… W oddali stoi latarnia morska. Przed szczytem sezonu Kołobrzeg jest równie czarujący i na pewno spokojniejszy.

Bałtyk na wiosnę

Co robić w Kołobrzegu wiosną? Warto zacząć od najprostszej aktywności, czyli od spacerów. Plaże są jeszcze prawie puste. Możemy więc w ciszy oddychać zdrowym powietrzem i podziwiać przyrodę budzącą się do życia po zimie. Najpiękniej będzie oczywiście o wschodzie lub zachodzie słońca. Morze Bałtyckie wygląda wtedy jeszcze bardziej magicznie. Ale wiosenny Kołobrzeg przez cały dzień mieni się kolorami: od kwitnących kwiatów, po morskie odcienie grantu i turkusu.

fot. materiały promocyjne​​​​​​

Jeśli spacery ci nie wystarczą, warto rozważyć jogging lub ćwiczenia na macie. Tylko ty, twoje ciało i natura. W powietrzu unoszą się zapachy rosnących nieopodal drzew i słonej wody. Senny, spokojny kurort jakby otulał nas swoją gościnnością i przytulnością.

Dlaczego Kołobrzeg może być polską stolicą hygge?

Relaksująca aura Kołobrzegu działa natychmiastowo. Żeby wypocząć, nie musisz brać tygodnia urlopu. Wystarczy weekend w samotności, z drugą połówką lub całą rodziną. Zostawcie za sobą troski życia codziennego i zanurzcie się w kurorcie, gdzie rytm dnia ma własne, leniwe tempo. Możesz je podkręcić, na przykład jeżdżąc na rowerze. Ścieżki biegną przez malownicze okolice.

Kołobrzeg słynie z bogatej oferty Wellness i SPA. Nawet jeśli będzie za zimno na kąpiel w Bałtyku, możesz pływać w jednym z wielu basenów.

Aktywny dzień warto zakończyć w restauracji, gdzie serwowane są świeże ryby. Na deser zamów gorącą czekoladę. Słodki napój najlepiej smakuje z widokiem na morze.

fot. materiały promocyjne

Piękne plaże są chlubą Kołobrzegu. Miasto ma jednak znacznie więcej do zaoferowania. Ekopark Wschodni to wymarzone miejsce na odpoczynek dla miłośników przyrody, ceniących spokój i kontakt z fauną i florą. Natura gra tu pierwsze skrzypce. Aktywnych gości na pewno zainteresuje  trasa rowerowo-spacerowa, będąca jednocześnie częścią Międzynarodowego Szlaku Nadmorskiego. Po drodze możemy podziwiać solne torfowiska, wydmy i morze.

Kolejna perełka to Solne Bagno położone 6 kilometrów od centrum miasta. To miejsce będące schronieniem wielu gatunków ptaków. Usłyszymy tam między innymi  piecuszka, potrzosa czy trzciniaka. Ornitolodzy będą zachwyceni. Na miejscu zachwyca również bujna roślinność.

fot. materiały promocyjne

Kołobrzeg nie śpi wiosną

Mimo że szczyt sezonu przypada w Kołobrzegu na lato, to miasto nigdy nie zamiera, a tym bardziej wiosną. W końcu to lokalne centrum kultury i sztuki. Ważną rolę odgrywa też port jachtowy. Przypomnijmy, że Kołobrzeg jest jednym z najstarszych miast na Pomorzu Środkowym.

fot. materiały promocyjne

Na deser zastawiamy klasyczne zwiedzanie Kołobrzegu Które miejsca warto zobaczyć?

  • Kołobrzeska latarnia morska zbudowana w 1947 roku, z której rozprzestrzenia się zapierający dech w piersiach widok na wejście do portu, molo i morze.
  • Baszta Lontowa (Prochowa). Historyczny fragment murów obronnych twierdzy Kołobrzeg
  • Bazylika Mariacka, której budowa rozpoczęła się około 1300 roku. Na taras widokowy można wjechać windą lub wejść po 216 schodach.

Warto wspomnieć również o neogotyckim Ratuszu w samym sercu miasta. W środku mieszczą się Galeria Sztuki Współczesnej, Sala Koncertowa, punkt informacji turystycznej oraz muzeum w podziemiach.

Do zobaczenia w Kołobrzegu!