Co tu dużo mówić, Szymon Styrczula-Maśniak miał 27 lat, kiedy zdiagnozowano u niego nowotwór, trzecie stadium – w czterostopniowej skali.

Najtrudniejszy czas pozwoliły mu przetrwać sport i miłość do gór. To one od zawsze dawały mu poczucie wolności i niezależności. Jak mówił w jednym z wywiadów - góry są jego świątynią, to tu przychodzi się pomodlić.  

Minął rok ostrej walki i jest sukces. Musiał być, bo ten chłopak to ostry zawodnik. Szymek, jeden z najlepszych polskich freeride-owców, Zakopiańczyk z Kościeliska, mocne ogniwo teamu MAJESTY Skis i Mammut Polska, wraca do gry.

Mamy się czego od niego uczyć! Zresztą zobaczcie sami. Szymek jest bohaterem filmu "BACK ON TRAIL":

 

Za dwa tygodnie w Mayrhofen (Austria) wraz z kolegami poprowadzi obóz Majesty Freeride Camp! A tam zajęcia z jazdy backcountry z elementami freestyle, do tego warsztaty z bezpieczeństwa w górach.

Drugi charyzmatyczny prowadzący to Mateusz Kiełpa Kiełpiński. Też Zakopiańczyk, który wiele lat spędził w Alpach. Tyrolski Zillertal, zna jak własną kieszeń. Jeździł dla Salomona, a od tego roku oficjalnie reprezentuje Majesty. Pracuje przy organizacji największych narciarskich eventów na świecie, a swój wolny czas spędza głównie katując puch na spotach w Hochzillertal i Hochfuegen.

Będzie też Paweł Grodziu Grodzicki, gospodarz. Jeśli go jeszcze nie znacie, najwyższy czas przyjechać i przekonać się skąd ta sława w środowisku. Grodziu poprowadzi uczestników obozu przez najsmakowitsze linie w Tyrolu. Od 10 lat spędza każdą zimę w Zillertalu, zaprzyjaźnił się już z niejedną choinką w regionie. Dla Majesty jeździ od początku istnienia tej świetnej polskiej marki.

Lekcje w terenie będą nagrywane kamerami  GoPro, a materiał posłuży do wieczornego video-coachingu. Zdjęcia podczas Majesty Freeride Campu! będzie robił fotograf od lat związany z National Geographic - Marek Arcimowicz, narciarz i alpinista.

Brzmi dobrze, a nawet lepiej. Kto odważny niech rusza do boju, a potem podzieli się wrażeniami.

 

Majesty Freeride Camp 
Mayrhofen Termin: 13.03-19.03.2016
Partnerem wydarzenia został region Tirol – Herz der Alpen.
Więcej:
facebook.com/MajestyFreerideCamp