Artykuł promocyjny

Kraina Tysięcy Jezior

Warmia i Mazury nazywane są Krainą Tysiąca Jezior. To jednak nie do końca precyzyjne określenie, gdyż jezior jest tu ponad trzy tysiące. Wielkie, duże i mniejsze akweny to znak rozpoznawczy regionu. To jeden z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych zakątków Europy. Wybierają go osoby pragnące uciec od wielkomiejskiego zgiełku oraz starające się zrelaksować po intensywnej pracy. Akweny przyciągają nie tylko miłośników spokoju i ciszy, ale również amatorów sportów ekstremalnych, którzy aktywnie spędzają wolny czas. Fani flyboardingu, kitesurfingu czy wakeboardingu z pewnością nie będą tu narzekać na nudę.

 

Wodny biznes

Jest to jedyny region w kraju, który z tak zwanej ekonomii wody uczynił inteligentną specjalizację. Od dziesięcioleci stocznie jachtów żaglowych i motorowych produkują właśnie na Warmii i Mazurach. Wielość jezior i bogate doświadczenie pracowników dają dużo możliwości, zarówno produkcyjnych, jak i turystycznych. Polska jest drugim po USA producentem i eksporterem luksusowych jachtów. W klasie do 10 m aż 1 na 3 jachty pływające po wodach całego świata pochodzi właśnie ze stoczni Warmii i Mazur.

Konferencja z widokiem na jezioro

Jest to region o wyjątkowych walorach rekreacyjno-turystycznych. Dobrze rozwinięte zaplecze turystyczne stwarza idealne warunki także dla uprawiania turystyki biznesowej. Organizowanie konferencji, wyjazdów integracyjnych, targów, kongresów w urzekającym otoczeniu przyrody staje się coraz modniejsze wśród przedsiębiorców nie tylko z Polski. Nowoczesne firmy czują się na Warmii i Mazurach jak… ryby w wodzie. Na wybór lokalizacji wydarzeń biznesowych wpływa niewątpliwie nieustanny wzrost dostępności komunikacyjnej. Ekspresowe drogi, zmodernizowany tabor kolejowy i regionalny port lotniczy – to czynniki wpływające na wzrost konkurencyjności regionu. W ostatnich latach dynamicznie rozwija się infrastruktura turystyczna, zwłaszcza w sektorze luksusowych hoteli i SPA oraz ekologicznych przystani wodnych i gospodarstw agroturystycznych.

Natura w parze z nowoczesnością

 Szlak Wielkich Jezior Mazurskich z ponad 70 portami i przystaniami jest mekką żeglarzy i miłośników aktywnego wypoczynku na wodzie. To tutaj mieszka prawie 30 procent polskich windsurferów.  – Warmia i Mazury to wyjątkowy region, który łączy dwa światy: spokojny, ekologiczny i naturalny z dzikim, dynamicznym i nowoczesnym – mówi marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Marek Gustaw Brzezin. – Czarter łodzi po zakończonej konferencji? A może spotkanie integracyjne na jachcie? Tu to wszystko jest możliwe!  Warmia i Mazury to zdrowe życie i czysty zysk. Tu nie trzeba wybierać! – kończy marszałek.

 Dowiedz się więcej:

http://invest.warmia.mazury.pl

fb/warmia i mazury zdrowe zycie czysty zysk