Ubezpieczonym wyjeżdżającym za granicę NFZ oferuje Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jest ona ważna na terenie krajów członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii. Uprawnia do korzystania z państwowych placówek medycznych, które działają w ramach powszechnego systemu ochrony zdrowia w danym kraju. To jednak nie zabezpiecza nas w pełni w razie choroby czy wypadku. Potrzebujemy dodatkowej ochrony, by mieć pewność, że nie poniesiemy dodatkowych kosztów. Będąc posiadaczem karty musimy się liczyć, że w niektórych krajach będziemy zmuszeni pokryć koszty leczenia z własnej kieszeni, a dopiero później zostaną one nam zwrócone.
Warto więc zakupić dodatkowe ubezpieczenie, które zapewni pokrycie kosztów leczenia, nie będących gwarantowanymi w pełnym zakresie przez publiczną służbę zdrowia danego państwa. Warto także pomyśleć o usługach assistance, ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ubezpieczeniu OC.
- Dobrym wyborem jest oferowany przez Concordię pakiet Turysta, dzięki któremu uzyskamy pomoc w przypadku wszelkich komplikacji zdrowotnych, powstałych za granicą – mówi Marcin Pabiś, Menadżer Produktów dla Podmiotów Gospodarczych, Concordia Ubezpieczenia. – Dobrze też pamiętać o usługach assistance, które obejmują np. tak podstawowe czynności,  jak natychmiastowa pomoc tłumacza w razie problemów językowych.
Assistance pomoże nam także  w sytuacji, kiedy nie będziemy wiedzieli, gdzie szukać lekarza czy apteki. Mając polisę Assistance turystyczne nie musimy się o to martwić. Ubezpieczyciel pokryje koszty z tym związane.
Ochrona Cywilna przyda się natomiast w przypadku, kiedy  nasza łódka potrąci inną i ktoś dozna uszczerbku na zdrowiu, czy przewrócimy kogoś jadąc na rowerową wycieczkę. W wypadku, kiedy to z naszej winy przydarzy się komuś wypadek, ubezpieczyciel przejmie na siebie koszty powstałe z tego tytułu.
Pakiet Turysta obejmujący cztery warianty: local, basic, standard, premium pozwala optymalnie dopasować zakres ochrony do indywidualnych potrzeb klienta. Składka za ubezpieczenie dla rodziny z dzieckiem rozpoczyna się już od 3,20 zł dziennie od osoby. Ubezpieczenie turystyczne to sprawa, o której zapomnieć nie można. Polisa ubezpieczeniowa koniecznie powinna się więc znaleźć się w naszej torbie podróżnej.