Wakacje już za moment. To najwyższy czas, żeby zaplanować letnie wyjazdy. W tym roku szczególnie stawiamy na wypoczynek – zarówno ten bierny, chyba każdy lubi od czasu do czasu powygrzewać się na słońcu z książką, jak i aktywny, bo zmęczyć się to też fajna rzecz. W poszukiwaniu przygód i kulinarnych wrażeń ruszamy na południe Europy. Z pomocą przychodzi nowa wakacyjna siatka połączeń LOT.

Na wakacje z LOT-em polecimy nie tylko z Warszawy, ale też z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Katowic, Krakowa i Rzeszowa. Nowością w tym sezonie są bezpośrednie loty z Olsztyna, Szczecina i Zielonej Góry do Rijeki!

Wielkie greckie wakacje

Grecja od lat pozostaje jednym z ukochanych wakacyjnych kierunków Polaków, co wcale nas nie dziwi. Potrzeba wiele czasu, żeby odkryć wszystkie greckie wyspy, a jedno lato to zdecydowanie za mało. Wracamy tam też, bo kochamy regionalną kuchnię i slow life. Cykady, mimo że lubią zaakcentować swoją obecność, sprzyjają wyciszeniu. Zwłaszcza kiedy przed nami rozpościera się widok na zachodzące słońce.

Skąd polecimy do Grecji?

Loty do Aten, Heraklionu i Kalamaty z Warszawy i Katowic; Chanii, Santorini, Zakintons, Salonik i Mykonos z Warszawy; Kefalinii z Warszawy i Poznania; Prewezy z Katowic; Salonik z Warszawy, Poznania i Katowic; Samos z Katowic, oraz na Korfu z Warszawy, Poznania, Wrocławia i Katowic; Kos z Wrocławia i Rodos z Warszawy, Katowic, Krakowa i Gdańska.

Wczasy po chorwacku

Chorwacja na morzu czy może jednak na lądzie? Ten kraj przyciąga nie tylko miłośników żeglugi, ale też lądowych rozrywek. Po wypoczynku na wybrzeżu warto zapuścić się w głąb Chorwacji. Tam czekają na nas, chociażby zachwycające Parki Narodowe i rezerwaty przyrody. Najbardziej znane z nich to Jeziora Plitwickie i Krka.

Skąd polecimy do Chorwacji?

Loty do Rijeki ze Szczecina, Olsztyna, Zielonej Góry i Warszawy; Dubrownika z Warszawy, Olsztyna i Wrocławia oraz Zadaru i Splitu z Rzeszowa i Warszawy.

La Dolce Vita

Przepyszna kuchnia, melodyjny język, spokojne podejście do życia, wyjątkowe zabytki, malownicze plaże i kurorty… – powodów, dla których warto odwiedzić Włochy, jest bez liku. Aby jak najlepiej poznać Italię, warto połączyć wypoczynek w popularnym miejscu ze zwiedzaniem mniejszych, mniej znanych miast. To właśnie w nich dolce vita smakuje najlepiej.

Skąd polecimy do Włoch?

Loty do Lamezia Terme i Olbii z Warszawy i Katowic oraz Palermo, Rimini i Wenecji z Warszawy.

Sprawdzony wypoczynek w Bułgarii

Bułgaria winem i ciepłym morzem płynąca. Wakacje w Warnie czy Burgas to gwarancja dobrej pogody, bez względu na to, czy wybierzemy początek lipca lub koniec sierpnia. Dodajmy, że te miasta są też dobrą bazą wypadową nie tylko do sąsiadującej z Bułgarią Turcji, ale też innych bułgarskich kurortów. Chyba każdy Polak słyszał o Złotych Piaskach i Słonecznym Brzegu.

Skąd polecimy do Bułgarii?

Loty do Warny z Warszawy i Katowic oraz do Burgas z Warszawy, Katowic, Poznania i Rzeszowa.

Kusząca Nicea

Do Francji nie trzeba specjalnie zapraszać. Ojczyzna bagietki oraz serów co roku jest odwiedzana przez miliony turystów. Jak kraj długi i szeroki, tak w poszczególnych regionach oferuje co innego. Nicea przez turystów jest uważana za miejsce szczególnie luksusowe. Nie dziwi więc, że wakacje chętnie spędzają tu również gwiazdy światowego formatu. Patrzymy na te widoki i wcale im się nie dziwimy.

Skąd polecimy do Francji?

Loty do Nicei z Warszawy.