Punktów edukacyjnych na mapie Dolnej Saksonii jest tak wiele, że z trudem wybrać te najciekawsze.

Fanów motoryzacji ucieszy wizyta w AUTOSTADT w Wolfsburgu, w 25-hektarowym samochodowym parku tematycznym, ze szklanymi silosami-parkingami, możliwością zaprojektowania własnego samochodu, czy wjechania samochodem na szczyt stromych schodów.

Park naukowy phaeno w Wolfsburgu pozwoli samodzielnie zbudować rzymski łuk, za pomocą powietrznej armatki unieść w powietrze piłkę bez jej dotykania, jak również znaleźć się w środku ogromnego tornada.

Wiele śnieżnych przygód czeka zarówno na młodszych, jak i starszych w „świątyni śniegu” SNOW DOME Bispingen. Tutaj wszystko jest możliwe – od narciarstwa alpejskiego przez zjazdy saneczkowe po bitwy na śnieżki! Podczas gdy wewnątrz „świątyni” można do woli tarzać się w śniegu, na zewnątrz czekają kolejne atrakcje, takie jak surfing czy jazda na deskorolce.

W parku rozrywki HEIDE PARK Resort Soltau spadniemy z wysokości 71m ze słynnej wieży widokowej „Scream” lub zanurkujemy niemalże wprost do paszczy Krakena pierwszą podwodną kolejką dive coaster w Niemczech.

Z roku na rok polscy turyści coraz liczniej odkrywają ten bogaty w jedyne w swoim rodzaju atrakcje turystyczne region – w ciągu ostatnich 10 lat liczba Polaków odwiedzających Dolną Saksonię wzrosła o 152%!