Urugwaj: gdzie leży?

Urugwaj położony jest u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego, graniczy z Brazylią od północy i z Argentyną od strony zachodniej. Powierzchnia Urugwaju wynosi 176 215 km². Znaczna część tego kraju to tereny nizinne, pokryte formacjami trawiastymi. Bezdrzewna pampa sprzyja rozwojowi rolnictwa – użytki rolne zabierają aż 84 proc. powierzchni Urugwaju. Wśród pokrytych trawą nizin płynie wiele rzek, a największa z nich to rzeka Urugwaj, mierząca 1593 km długości.

Urugwaj leży w strefie klimatu podzwrotnikowego morskiego. Ten typ klimatu charakteryzuje się łagodną, pozbawioną mrozów zimą oraz ciepłym latem. Średnia roczna temperatura w Urugwaju waha się pomiędzy 18 a 20 °C. Z południowego zachodu wieją wiatry pamperos, powodujące gwałtowne spadki temperatury. Najcieplejszym miesiącem w Urugwaju jest styczeń, w którym średnia temperatura wynosi od 24 do 27 °C, najchłodniejszym natomiast czerwiec, z temperaturą od 10 do 12 °C.

Stolicą kraju, a zarazem najbardziej zaludnionym miastem jest Montevideo, cieszące się mianem jednego z najlepszych miast do życia w Ameryce Łacińskiej.

Do Urugwaju można dostać się samolotem. Jeśli zdecydujemy się na pobyt trwający nie dłużej niż 90 dni, nie będziemy potrzebować wizy. Wystarczy nam jedynie paszport.