Serwis trivago.pl, we współpracy z Natalią Sitarską z bloga Tasteaway, przygotował listę 6 sprawdzonych zagranicznych kierunków do odwiedzenia z dzieckiem o różnych porach roku. Wyspy Kanaryjskie
Jeśli zadajemy sobie pytanie dokąd wyjechać na urlop z małym dzieckiem, Wyspy Kanaryjskie są na nie odpowiedzią. Suchy klimat łagodzony przez przyjemną bryzę znad Oceanu Atlantyckiego zapewnia wyspom archipelagu temperatury rzędu 17-27°C przez cały rok. Plusem jest szeroka baza hotelowa, sprawny system komunikacji pomiędzy wyspami, dobra opieka zdrowotna oraz mało inwazyjna dla żołądka hiszpańska kuchnia. Wszystko to sprawia, że Wyspy Kanaryjskie znajdują się wśród najlepszych kierunków do pierwszych podróży z maluchem.
Ceny noclegów dla rodziny 2+1 na trivago.pl w grudniu:
Hotele 3*** już od 233 zł/noc
Hotele 4**** już od 357 zł/noc

Włochy
Włochy przypadną do gustu zarówno rodzicom z niemowlakiem, jak i ze starszym dzieckiem. Przystępne cenowo hotele, łatwość transportu oraz przepyszne włoskie pizze, makarony i lody tak bardzo uwielbiane przez maluchy. Dodatkowym plusem jest otwartość i bezproblemowość Włochów, co może być ogromną zaletą szczególnie, kiedy malucha roznosi energia. Choć jesienią temperatury nie sprzyjają już leżeniu na plaży, to jednak wciąż można się tam delektować dużą ilością słońca.
Ceny noclegów dla rodziny 2+1 na trivago.pl w grudniu:
Hotele 3*** już od 310 zł/noc
Hotele 4**** już od 246 zł/noc

Turcja
Bardzo często budząca obawy wśród rodziców Turcja, może stać się jednym z najciekawszych rodzinnych kierunków urlopowych jeśli tylko jej na to pozwolimy. Duża ilość przyjaznych maluchom hoteli w atrakcyjnych cenach, bardzo często z kącikami zabaw, dostępność zachodnioeuropejskiego jedzenia oraz pozytywne nastawienie mieszkańców do dzieci stanowią główne plusy tego kierunku jako miejsca na wypoczynek z kilkulatkiem.
Ceny noclegów dla rodziny 2+1 na trivago.pl w grudniu:
Hotele 3*** już od 51 zł/noc
Hotele 4**** już od 76 zł/noc

Tajlandia
Wyjazd do Azji z małym dzieckiem dla wielu może wydawać się szaleństwem, jednak to nie tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać. 11 godzin lotu to co prawda nie mało, jednak piękne piaszczyste plaże – szczególnie na południu kraju – wynagradzają tą długą podróż. Oczywiście taki wyjazd wymaga obszerniejszych przygotowań niż standardowy urlop w Europie, ale jest tego warty. Tajowie są niezwykle ciepli i otwarci na dzieci, artykuły dziecięce są tam powszechnie dostępne, a jeśli chodzi o jedzenie, to standardowy ryż z kurczakiem zadowoli brzuch nawet najbardziej wybrednego malucha.
Ceny noclegów dla rodziny 2+1 na trivago.pl w grudniu:
Hotele 3*** już od 70 zł/noc
Hotele 4**** już od 117 zł/noc

Hiszpania (część kontynentalna)
Hiszpania ze względu na stosunkowo niewielką odległość od Polski oraz fantastyczną pogodę pozostaje na liście ulubionych kierunków urlopowych Polaków. Spełnia również wszelkie wymagania w kategorii podróży z dzieckiem. Znajdziemy tam ogromny wybór przyjaznych maluchom hoteli ze zjeżdżalniami i placami zabaw, ale i bez problemu kupimy wszelkie artykuły dziecięce. Ponad to Hiszpanie pozostają niezwykle otwarci na dzieci o każdej porze dnia i nocy.
Ceny noclegów dla rodziny 2+1 na trivago.pl w grudniu:
Hotele 3*** już od 113 zł/noc
Hotele 4**** już od 177 zł/noc

Malta i Gozo
Za urlopem na Malcie i Gozo przemawia przede wszystkim pogoda oraz wygoda podróżowania – zarówno po wyspach, jak i pomiędzy nimi. „Bezpieczne” jedzenie oraz szeroki wachlarz hoteli przyjaznym dzieciom to jedynie część z zalet obu wysp. Będąc na Malcie warto odwiedzić plażę Golden Bay, która ze względu na swoją płyciznę jest fantastycznie przystosowana do przebywania z maluchami. Choć tempetarury w grudniu nie są już bardzo wysokie, to wciąż można tam wspaniale odpocząć.
Ceny noclegów dla rodziny 2+1 na trivago.pl w grudniu:
Hotele 3*** już od 251 zł/noc
Hotele 4**** już od 122 zł/noc

Więcej szczegółów dotyczących hoteli w poszczególnych krajach jest dostępne na www.trivago.pl, natomiast porady dotyczące podróżowania z maluchem na www.tasteaway.pl.