Koniec lata w Polsce to najlepszy czas na podróż do krajów gdzie słońce nadal opala a upały stają się znośniejsze niż w sezonie. Zaplanowanie wakacji na wrzesień i październik pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy a przede wszystkim pozwoli uniknąć tłumów turystów, które zalewają kurorty w urlopowym szczycie. Biorąc pod uwagę obecną niestabilną sytuację polityczną w Egipcie, popularność wycieczek last minute do kraju Faraona drastycznie spadła. Jeżeli jednak nadal chcemy spędzić ostatnie dni wakacji wśród promieni słonecznych, nad krystalicznie czystą wodą warto wybrać się w egzotyczną podróż na Bliski Wschód, czyli miejsca gdzie spotykają się trzy kontynenty. Ze względu na nieznośną pogodę latem końcówka sezonu jest idealnym czasem na wycieczkę do Izraela, Jordanii czy Libanu. Wśród spragnionych odrobiny luksusu dużym powodzeniem cieszą się spontaniczne wycieczki do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
 

Sky is the limit
 

– Ponad pół roku temu na warszawskim lotnisku wylądowały linie Qatar Airways a zaraz po nich pojawiły się arabskie Emirates. Tym samym otworzyła się przestrzeń powietrzna dla bezpośrednich lotów do Dubaju. Przyjemność zaczyna się od 2000 pln, jednak warto śledzić internetowe wyszukiwarki lotów ponieważ już pojawiają się posezonowe obniżki cen – komentuje Aleksandra Jakiel z Tripsta.pl, internetowego biura podróży i serwisu pośredniczącego w sprzedaży biletów lotniczych.
 

Loty do Dubaju mają w swojej ofercie również inni przewoźnicy. We wrześniu za bilety w obie strony do stolicy Emiratów z liniami Ukraine International Airlines zapłacimy około 1400 pln. Na oferty tanich linii lotniczych w Polsce będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Najbliższe lotnisko, z którego polecimy już jesienią do Dubaju znajduje się w Budapeszcie i Kijowie. Na październik zaplanowane jest otwarcie nowego połączenia lotniczego do Jordanii. Przewoźnikiem oferującym bezpośrednie czarterowe loty z Warszawy do Ammanu będzie Royal Wings Airlines. Jordańskie linie swoją ofertą chcą jeszcze bardziej zachęcić Polaków do spędzania urlopu na Półwyspie Arabskim.
 

Traktowany jako wrota między wschodem a zachodem Liban jest krajem, w którym rasy i religie wzajemnie się przenikają. Sam Bejrut jest doskonałym punktem wypadowym do najrozmaitszych turystycznych miejsc i atrakcji. – Z Warszawy do stolicy Libanu polecimy z przesiadką we Frankfurcie nad Menem za 1300 pln w obie strony. Bezpośredni lot oferuje nasz krajowy przewoźnik. W październiku podróż w obie strony do Bejrutu można odbyć już za 900 pln – dodaje Jakiel z Tripsta.pl.
 

Innowacja i luksus
 

Ostatnie lata dla Emiratów są czasem boomu turystycznego spowodowanego licznym inwestycjom, dzięki którym Emiraty stały się symbolem bogactwa i luksusu.
 

– To zarówno miejsce dla przedsiębiorców, inwestorów jak i idealna destynacja turystyczna. Oprócz pięknych, czystych plaż, wszechobecnych osiągnięć techniki turyści mogą poddać się licznym formom aktywnego wypoczynku. Sam Dubaj kipi nowoczesnością, a największymi atrakcjami są architektoniczne cuda, ogromne centra handlowe i zdumiewające drapacze chmur tworzące panoramę miasta –inforumje Aleksandra Jakiel. Najcenniejszą perełką Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest niewątpliwie siedmiogwiazdkowy hotel przypominający wielki żagiel Burj Al Arab. Hotel należy do czołówki najbardziej luksusowych hoteli świata, najtańszy pokój to koszt rzędu 2500 pln za nocleg. Dubaj zadowoli gusta niejednego turysty. Usatysfakcjonowani wyjadą zarówno miłośnicy zakupów, plażowicze oraz amatorzy sportów. Zaplecze sportowe zapewnia doskonałe warunki do uprawiania sportów nie tylko wodnych. Szejkowie udowodnili, że za pieniądze można sprowadzić na piaszczystą pustynię śnieg. W środku lata możemy udać się na narty czy snowboard do jedynego krytego ośrodka narciarskiego Ski Dubai, w którym temperatura spada poniżej zera.