Urocze Side

Side położone jest 68 km na wschód od lotniska w Antalyi. Jego nazwa pochodzi od anatolijskiego słowa oznaczającego owoc granatu.  Miasto znane było już w czasach antycznych, ze względu na znajdujący się tu port i związaną z tym obecność piratów.

Dziś przeszłość zlewa się tu ze współczesnością. Większość atrakcji znajduje się w centrum miasta, a do najważniejszych zabytków należą: ulica kolumnowa, agora, łaźnie rzymskie, świątynia Apolla i największy w Anatolii amfiteatr. Tuż obok zabytków stoją współczesne domy zbudowane z kamienia i drewna.

Wąskie uliczki, biegnące w kierunku morza usiane są licznymi kawiarenkami, restauracjami i sklepikami, w których można zakupić wyroby miejscowych rzemieślników. Wszystko to razem twarzy niezapomnianą atmosferę tego miejsca!

Na wschód od centrum Side położone są ośrodki turystyczne znane głównie z turkusowego morza, takie jak Sorgun, Titreyengol i Kizilagac. To świetne miejsce, dla aktywnych – oferują  tu szeroki wachlarz sportów i rozrywek. Po drugiej stronie Side znajdują się natomiast Kumkoy, Colakli I Kamelya, słynace z piaszczystych plaż i przyjemnej atmosfery.

 

Hotel na miarę oczekiwań

Dla rodzin z dziećmi doskonałym wyborem będzie hotel Otium Seven Seas. Znajdziemy tu przestronny, zielony ogród, piaszczystą plażę i wspaniały widok na lśniący lazur Morza Śródziemnego. Ponadto w hotelu znajduje się klimatyczne centrum SPA. Dorośli wieczorem odprężą się podczas zabawnych animacji, a najmłodsi goście będą zachwyceni zabawą w mini klubie lub na wodnych zjeżdżalniach.

Hotel Otium Seven Seas należy do wiodącego koncernu OTI Holding. To gwarancja jakości. Koncern na arenie międzynarodowej cieszy się opinią lidera branży turystycznej, z którego usług skorzystało ponad 15 milionów klientów. Firma do współpracy zaprosiła właśnie wybitnego stratega rynku turystycznego, jakim jest Dr Michael Frenzel -  został on doradcą ds. planowania strategicznego i rozwoju struktury w Europie. OTI Holding działa również w Polsce, gdzie reprezentuje go jeden z największych touroperatorów – Wezyr Holiday Service. 

Materiał powstał przy współpracy z biurem podróży Wezyr.