Sprawdziliśmy, jakie niespodzianki czekają na polskich podróżnych w 2017 roku. Z danych bezpłatnej wyszukiwarki lotów Skyscanner wynika, że wielu przewoźników planuje nie tylko rozwijać flotę, ale również otwierać nowe kierunki i trasy, co dla podróżnych może oznaczać także większe szanse na tanie loty.  

Połączenia lotnicze na mapie Polski wyglądają coraz ciekawiej, a rok 2017 przyniesie kilka miłych niespodzianek. Do najciekawszych należy nowa trasa KLM z Gdańska do Amsterdamu. Wizz Air uruchamia w marcu cztery nowe połączenia z lotniska w Katowicach: na Maltę, do Reykjaviku Keflaviku, Katanii i Lizbony. Wszystkie loty będą się odbywać dwa razy w tygodniu.

Po ośmioletniej przerwie w Krakowie pojawią się połączenia z Tel-Awiwem. Kursy realizować będą izraelskie linie EL AL. Pojawiły się już także tanie loty z Warszawy do Ejlat. Linie Wizz Air latają tam z warszawskiego Lotniska im. Chopina. W marcu 2017 Ryanair uruchamia nową trasę z Modlina do portugalskiego Faro, co oznacza jeszcze tańsze loty do rajskiego regionu Algarve.

Natomiast Polskie Linie Lotnicze LOT mocno inwestują w połączenia do Stanów Zjednoczonych. Od kwietnia 2017 roku samoloty LOT-u „wystartują” do Los Angeles i Newark. Raz w tygodniu LOT będzie także latał do Chicago z Krakowa. Dodatkowo, polski przewoźnik już w maju uruchomi nowe połączenia do popularnych miejscowości turystycznych na Bałkanach, jak chorwacka Pula i czarnogórska Podgorica – bilety są już dostępne w sprzedaży.

Wybrane nowe połączenia lotnicze w Polsce w 2017 roku


Źródło: Skyscanner.pl