Dubaj - tu nie będziesz się nudzić!

Latem w Dubaju, gdy słońce nie oszczędza nikogo, przed upałami można się skryć we wnętrzach spektakularnych aquaparków, parków rozrywki, interaktywnych muzeów i nowoczesnych teatrów. Tym bardziej, jeśli leżenie plackiem na plaży brzmi dla ciebie jak definicja nudy.

By ciekawiej i aktywnie spędzić wakacyjny czas, warto przyjrzeć się atrakcjom, jakie czekają na rodziny na terenie całego miasta. To niejednokrotnie perełki nowoczesnych technologii i pokaz niczym nieograniczonej wyobraźni architektów. W końcu w Dubaju wszystko jest naj! A skala i rozmach tych inwestycji sprawiają, że wizyty w nich, to zabawa nie tylko dla dzieci. Tu naprawdę nie brakuje wrażeń!

Jeden z najnowszych i najbardziej spektakularnych parków wodnych w Dubaju to Laguna Waterpark. Brakuje Ci adrenaliny? Zapewnią ją zjeżdżalnie i rwąca rzeka. To też świetnie przygotowana strefa dla dzieci i -uwaga! - symulator fal dla surferów. 

Dla najmłodszych (dzieci w wieku od 2 do 12 lat) najlepszym wyborem będzie  Legoland Water Park. Niemal wszystkie instalacje zostały zbudowane lub mają w sobie fragmenty ze słynnych klocków. Maluchy mogą same zaprojektować wodne konstrukcje, które przetestują na specjalnych kanałach i śluzach.


Największym parkiem wodnym Dubaju jest Aquaventure  hotelu Atlantis, zlokalizowany na słynnej wyspie - Palmie.  Rozciąga się na 17 hektarach i może pochwalić się sztuczną rzeką o długości ponad 2,3 km, która okrąża teren, na pewnych etapach gwałtownie przyspiesza i zwalnia. Ta wodna podróż wokół parku zajmuje ok. 45 minut.  Aquaventure to też ogromne akwaria pełne rekinów, rozciągające się wokół parku  delfinarium i basen z lwami morskimi.


Na określenie „dzika przygoda” zasługuje ulubiony wśród mieszkańców Dubaju, najstarszy (otwarty w  1999 roku)  park wodny Wild Wadi. Jego domeną są ekstremalne zjeżdżalnie, ze szczytów których rozciągają się spektakularne widoki na Burj Al Arab i Jumeirah B. Maluchom do gustu powinny przypaść tory wyścigowe i pole do prowadzenia bitew na działa wodne.


Zejdźmy na ląd i skierujmy się do największego parku rozrywki na świecie -  IMG Worlds of Adventure. To ponad 1,5 mln metrów kwadratowych (powierzchnia 28 boisk futbolowych!), która skrywa m.in. najbardziej zaawansowane kolejki górskie podzielone na pięć stref tematycznych. Młodsi mogą przenieść się w świat m.in. Atomówek czy Lazy Town, a starsi na jeden dzień staną się superbohaterami: Spidermanem, Hulkiem czy IronManem. To mało? W The Lost Valey – parku rozrywki poświęconym prehistorii -  można „spotkać” prawdziwej wielkości dinozaury.


Każdy znajdzie coś dla siebie w The Dubai Mall. To największe centrum handlowe na świecie pod względem powierzchni. W przestrzeniach centrum dzięki VR można wcielić się w ponad 80 postaci i przenieść się w kilkadziesiąt miejsc. Chcesz sprawdzić się w roli strażaka, doktora, policjanta, kosmetyczki lub aspirującego astronauty? Nie ma sprawy. A teraz prawdziwy zastrzyk adrenaliny: w Dubai Mall mieści się podwodne zoo Dubai Aquarium & Underwater Zoo, w którym można - uwaga! - zanurkować!


W Dubaju nie brakuje artystycznych eksperymentów. Jak najnowsze technologie wprowadzić do świata sztuki, można przekonać się w teatrze wodnym  La Perle. To pierwszy tego typu show! Wszystko odbywa się w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni  wodnego teatru,  wyposażonego w najnowocześniejszy sprzęt, m.in. spryskiwacze imitujące deszcze.

 

Dla najodważniejszych ciekawym pomysłem może być  XLine - zjazd najdłuższą na świecie miejską tyrolką. Znajduje się ona w kompleksie Dubai Marina Mall na wysokości 170 metrów. Oprócz tego, że jest najdłuższa, jest też najszybsza i najbardziej stroma. Pozwala na przejazdy ze średnią prędkością 80 km/h między drapaczami chmur i nad wodami Dubai Marina Mall. Niesamowite przeżycie!

 

I na koniec prawdziwy zastrzyk adrenaliny: The XDubai Slingshot, czyli tzw. ludzka proca. To jedna z najnowszych ekstremalnych atrakcji Dubaju (dostępna dla osób w wieku 16-65 lat, ważących od 45 do 90 kg). Przygotuj się na wystrzelenie w powietrze - jak z procy - z prędkością do 100 km/h, (!), by zawisnąć nad Kite Beach. Slingshot to doświadczenie, które wykracza poza wszelkie wyobrażenia.