Termy Chochołowskie

Termy Chochołowskie położone są w południowo-zachodniej części województwa małopolskiego. Chochołów to miejscowość leżąca przy granicy ze Słowacją, w pobliżu tatrzańskich szlaków turystycznych. Łatwo do niej dojechać drogą łączącą Chabówkę i Zakopane.

Na terenie Term znajduje się bezpłatny parking dla samochodów i autokarów. Można się tam również dostać komunikacją publiczną. W pobliżu są dwa przystanki autobusowe.

Chochołowskie Termy można odwiedzić także na specjalne okazje. Mogą nimi być na przykład Walentynki, Dzień Babci i Dziadka, święta Bożego Narodzenia i Wielkanocne, Sylwester, Mikołajki, czy Andrzejki. Obiekt przygotowuje na specjalne dni w roku niecodzienne atrakcje. Często tworzony jest specjalny pakiet i promocje na takie dni. Bilet wstępu do Term Chochołowskich może być pomysłem na prezent dla bliskiej nam osoby.

Obiekt organizuje imprezy okolicznościowe takie jak wesela, chrzciny, komunie, urodziny, wieczory panieńskie i kawalerskie, a także konferencje i eventy biznesowe. Na terenie Term Chochołowskich znajduje się restauracja, w której oprawą kulinarną zajmuje się wybitny szef kuchni. Obiekt nawiązuje wystrojem do góralskich akcentów. Nie ma tam jednak bazy noclegowej. Zapewniają ją tylko pobliskie hotele.

Wody termalne Chochołów wskazane są w następujących schorzeniach:

  • choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa oraz rwa kulszowa,
  • reumatoidalne zapalenie stawów (RZS),
  • choroby skóry: łuszczyca, zapalenie skóry,
  • miażdżyca i zaburzenia krążeniowe,
  • dna moczanowa,
  • cukrzyca,
  • stany pourazowe,
  • choroby ginekologiczne.

Przeciwwskazaniami do korzystania z term są: gruźlica, choroby nowotworowe, stany gorączkowe, duża aktywność stanu zapalnego, niewydolność krążeniowa, jaskra oraz skłonność do infekcji i brak odporności.

Na terenie obiektu znajduje się siłownia, sala fitness, saunarium z tarasem widokowym na Podhale. Sauny Chochołów mają w swojej ofercie sauny BIO z jałowcem, sauny suche, łaźnie parowe i aromatyczne oraz sauny na podczerwień. Znajduje się tam zewnętrzna i wewnętrzna niecka z zimną wodą, beczka chłodząca, i lodopad.

Dla wzmocnienia zdrowia można skorzystać z basenu, z jacuzzi, czy beczki z wodą siarkową. Specjalny mikroklimat panuje w grocie i izbie solnej z wodą kaskadową. Wspomaga on leczenie astmy, chorób górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, tarczycy, łuszczycy i nerwicy. W SPA przygotowane są zabiegi relaksacyjne, lecznicze i fizjoterapeutyczne. W części basenowej i saunarium można ponadto skorzystać ze strefy gastronomicznej. Znajdują się tam: sauna bar, bistro, bary przy basenach zewnętrznych i pizzeria Kluski&Placek.