Tanie wczasy w Polsce zapewniają nie tylko oszczędność czasu, lecz także czasu podróży. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy wybieramy się na wakacje z małymi dziećmi. Ceny noclegów, jedzenia czy rozrywek w naszym kraju są często znacznie niższe niż za granicą. Warto wybierać jednak takie miejsca, które nie są oblegane przez turystów. 

 

Tanie wakacje w Polsce: Góry Opawskie

Tanie wczasy w Polsce można spędzić w górach. Nie trzeba udawać się do najbardziej zatłoczonych i najdroższych ośrodków, takich jak Zakopane czy Karpacz. Góry Opawskie są równie piękne i zapewniają wiele możliwości spokojnego wypoczynku na łonie natury. Można zatrzymać się w takich miejscowościach jak np.: 

  • Pokrzywna,
  • Jarnołtówek,
  • Moszczanka,
  • Cicha Dolina,
  • Głuchołazy.

 

Po przybyciu na miejsce, warto zaplanować wyjście na takie szczyty jak Srebrna Kopa, Biskupia Kopa, Szyndzielowa Kopa czy Zamkowa Góra. Tuż pod Biskupią Kopą znajduje się Schronisko PTTK „Górski Dom Turysty”, a na szczycie Góry Chrobrego została wybudowana kaplica św. Anny, zaprojektowana w stylu gotyckim.  

Przez Góry Opawskie przepływa malownicza rzeka zwana Złotym Potokiem. Jej nazwa jest związana z przemysłowym wydobyciem złota, które miało w tych rejonach miejsce w XVI wieku. Warto udać się również do Głuchołaz, miejscowości słynącej z wodolecznictwa oraz leczenia w naturalny sposób chorób górnych dróg oddechowych. Do dziś znajduje się tutaj tężnia sielankowa. W Cichej Dolinie można ponadto zwiedzić nieczynną już skocznię narciarską. 

W Górach Opawskich znajdują się tanie noclegi oraz niedroga oferta gastronomiczna – warto skusić się np. na pstrąga, pierogi ruskie lub włoską pizzę.