Kolejna promocja KLM tym razem objęła trzy znane, zwłaszcza wśród Polaków, metropolie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Przeloty do Chicago można teraz kupić z 37-procentowym upustem w stosunku do ceny regularnej poza okresem promocji –  już od 1679 PLN. Natomiast do Montrealu (43 procent zniżki), jak i Los Angeles (47 procent zniżki) można polecieć już od 1979 PLN. Warunkiem skorzystania z nowej oferty jest zakup przelotu między 8 i 10 maja br. a wyjazd należy zaplanować od 23 sierpnia do 15 grudnia br.

Na promocyjnej liście KLM znalazło się Chicago w cenie 1679 PLN, określane również mianem "Wietrznego miasta" (ang. Windy City). Metropolia leżąca nad jeziorem Michigan (stan Illinois), stanowi trzecie pod względem wielkości i zaludnienia miasto w Stanach Zjednoczonych (po Nowym Jorku i Los Angeles). Kojarzone często, jako jedno z największych skupisk Polaków i Amerykanów pochodzenia polskiego. Do końca lat 80. XX wieku wielu Polaków w Chicago zamieszkiwało dzielnicę Polish Village, potocznie nazywaną Jackowem (od kościoła świętego Jacka). Obecnie Polacy są mniejszością, a dzielnicę tę zamieszkują głównie Meksykanie. Chicago to jednak nadal szczególnie ważne miejsce dla Polaków, m.in. z siedzibą władz centralnych Kongresu Polonii Amerykańskiej.

Kolejnym kierunkiem objętym promocją KLM (po Chicago i Los Angeles) jest Montreal w Kanadzie – dostępny w cenie 1979 PLN. Z pewnością warto odwiedzić to pełne uroku miasto, usytuowane nad rzeką Świętego Wawrzyńca w prowincji Quebec. Niegdyś była tu mała osada francuska na cześć królewską nazwana Mont Royal – „Wzgórze królewskie”. Montreal to drugie, co do wielkości miasto w kraju, a zarazem główny ośrodek gospodarczy i kulturalny francuskojęzycznej części państwa.

Grupa Air France KLM jest obecnie liderem pod względem gęstości siatki połączeń lotniczych, m.in. w Ameryce Północnej i proponuje w tym rejonie świata 23 kierunki. Dzięki partnerstwu transatlantyckiemu joint venture z Delta Airlines, linie Air France i KLM mogą zaoferować podróżnym bilety do tak odległych miejsc, jak Hawaje czy Alaska, w bardzo atrakcyjnych cenach. Alianse lotnicze oznaczają nie tylko bardziej rozległą siatkę połączeń. To także więcej sposobności zbierania mil w programie lojalnościowym Flying Blue, a nawet możliwość zorganizowania  podroży dookoła świata „na jednym bilecie”.

Warto wspomnieć, że wszystkie loty KLM realizowane się zawsze z przesiadką w Amsterdamie. W rozkładzie letnim (obowiązującym od 30 marca do 25 października br.) między Warszawą a Amsterdamem realizowanych jest 21 rejsów tygodniowo. Bilety KLM można rezerwować na stronach www.klm.pl, pod numerami telefonów: +48 (22) 55 66 400; +48 (22)  55 66 444, a także w biurach podróży na terenie całego kraju.