Było ich 26.  Do Polski przyjechali m.in. z Włoch, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Ukrainy, Rosji i Meksyku.

Wszystko rozegrało się w Krakowie między 11 a 15 maja w ramach akcji Discover Krakow organizowanej przez stowarzyszenie LetMe ItalianYou. To innowacyjny projekt, adresowany do osób z różnych krajów, których wspólną  pasją jest fotografowanie i kręcenie filmów wideo. Discover Krakow jest okazją do zdobycia doświadczenia zawodowego, ale nie tylko…

- Naszym głównym celem jest właśnie promowanie tego romantycznego i pełnego uroku miasta poprzez zdjęcia, reportaże, filmy wykonane przez młodych fotografów z różnych stron świata – tłumaczą organizatorzy Gabriele Ragusa and Massimiliano Ragusa z LetMe ItalianYou.

Uczestnicy projektu, uzbrojeni w aparaty fotograficzne, spacerowali po ulicach Krakowa pod okiem przewodnika i profesjonalnego fotografa. Wydarzenie obejmowało również warsztaty z fotografowania przyrody i tzw. "food photography" oraz zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce i obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

- Tych kilka dni było pełne odkryć ,wspólnej pracy i śmiechu. Opuściłam Kraków zainspirowana. Będzie, co wspominać – pisze uczestniczka warsztatów, Alice z Francji.

A co urzekło młodych fotografów w stolicy Małopolski? Zobaczcie galerię >>>


Więcej na:.letmeitalianyou.com oraz facebook.com/letmeitalianyou