Wszystkie te bogactwa można znaleźć w nowo otwartym pięciogwiazdkowym kompleksie hotelowym Lux North Male Atoll. Kompleks znajduje się zaledwie 60 minut od międzynarodowego lotniska w Male. Goście pokonują tę drogę luksusową łodzią motorową.

Mieszkańcy luksusowych apartamentów typu penthouse nie mają w zasięgu wzroku tradycyjnych urokliwych wiosek. Sztucznie stworzona willowa wioska jest zapowiedzią nowej ery, jaka ma zapanować w turystycznym raju na Oceanie Indyjskim.

Czerpiąc inspirację ze stylu superjachtów, singapurska grupa projektowa Miaja postawiła na wygląd, który najlepiej wykorzystał naturalne otoczenie hotelu, w połączeniu z ultranowoczesnymi eleganckimi wnętrzami z wyraźnym klimatem South Beach wprost z Miami.

Lux oferuje gościom aż 67 willi. Część z nich usytuowana jest na wodzie, aby nawiązywać do tradycyjnych malediwskich bungalowów. Niektóre budynki połączone są wspólnym molo, do innych można dostać się jedynie motorówką. Inne budynki ustawiono na plaży, bliżej bądź dalej od brzegu.

Wszystkie budynki są zbliżone wyglądem, a dominuje tu ponadczasowa biel i drewno. Każda z dwupoziomowych rezydencji posiada własny basen horyzontalny oraz taras na dachu, gdzie goście mogą cieszyć się pięknymi widokami albo korzystać z relaksujących zabiegów SPA.

Wille oferują ogromne przestrzenie mieszkalne, a w nich łóżka typu king size, prywatne salony, pokoje kąpielowe z dużymi wannami, a nawet prysznice na zewnątrz.

Ale to nie koniec luksusów. Do każdej willi przypisany jest lokaj, który przez cały czas pobytu gości w hotelu pozostaje do ich dyspozycji. Pomaga w rezerwacji wycieczek, wyszukiwaniu atrakcyjnych aktywności czy najlepszych lokalnych dań, a także dostarcza je pod drzwi.

Jeśli znudzi cię wylegiwanie się na tarasie i podziwianie turkusu wody, możesz zdecydować się na nurkowanie, surfing lub inny z całej gamy sportów wodnych. Dla fanów zdrowego trybu życia, dostępna jest całodobowa siłownia i nowoczesne centrum fitness i jogi.

Na ternie kompleksu znajduje się też kilka restauracji i kawiarni, serwujących najbardziej wyszukane specjały, głównie z kuchni azjatyckiej, ale nie tylko.

Oczywiście za takie luksusy trzeba słono zapłacić. Ceny noclegów w prywatnej willi Lux zaczynają się od 925 £, czyli ok. 4 500 zł za noc.