(2)40 lat minęło...

4 lipca Amerykanie świętują rocznicę uchwalenia Deklaracji Niepodległości i przekształcenia 13 kolonii w niepodległe stany. Od tamtych wydarzeń minęło już 240 lat.

Z tej okazji sięgamy do słodkiej amerykańskiej kuchni. Przygotowaliśmy dwa wyjątkowe przepisy inspirowane barwami amerykańskiej flagi. Kiczowate? Może trochę, ale jakie urocze!

 

Zróbmy sobie USA

Co powiecie na ciasto w barwach flagi USA? To amerykański deser (lekki spód, bita śmietana, śliwki kalifornijskie), połączony z sezonowymi owocami - malinami i  borówkami amerykańskimi. Ciasto powinno posmakować łasuchom po obu stronach oceanu.

Amerykanie to miłośnicy koktajli, na które moda od kilku lat panuje także nad Wisłą. Wykorzystajmy kończący się sezon na truskawki na przygotowanie owocowego smoothie. Wystarczy zmiksować rodzime truskawki ze śliwkami suszonymi ze słonecznej Kalifornii, dodać nieco bitej śmietany i całość polać niebieskim likierem. Kompozycja smakowa w barwach amerykańskiej flagi!

 

Przepisy

Przepis na ciasto „Flaga amerykańska” oraz koktajl amerykański z truskawek, śliwek kalifornijskich, z bitą śmietaną i borówkami znajdziecie w naszej galerii. Smacznego!