Specjalnie dla Was sprawdziliśmy, ile kosztuje taka podróż i skąd wziąć pieniądze na jej opłacenie.


Ile to kosztuje?

Wszystko zależy od trasy jaką zaplanujecie i czasu, jaki chcecie spędzić w podróży. Znaleziona w sieci przykładowa trasa wycieczki dookoła świata, trwająca 31 dni, wygląda następująco: Kalifornia - Arizona - Utah - Nevada - Meksyk - Hawaje - Nowa Zelandia Północna i Południowa - Australia - Hongkong lub Singapur. Wyceniono ją na 25 tysięcy złotych. Inna opcja obejmująca trasę: Wielka Brytania - Japonia - Australia - Nowa Zelandia - Fidżi - Stany Zjednoczone to koszt ponad 35 tysięcy złotych.

Na całkowity koszt takiej wyprawy mają też wpływ wasze wymagania. Jeśli jesteście zwolennikami spania w namiocie i podróżowania autostopem, koszty będą znacznie mniejsze. Jeśli natomiast lubicie wypoczywać w nieco bardziej komfortowych warunkach i odwiedzać lokalne restauracje, przygotujcie sobie na podróż większy budżet.

 

Skąd wziąć pieniądze na taką podróż?

Jeśli zarabiacie naprawdę dobrze, kwota około 35 tysięcy złotych nie powinna stanowić dla Was problemu. Możecie ją odłożyć na konto oszczędnościowe w kilka miesięcy. Jeśli nie macie wysokich dochodów, oszczędzanie będzie nieco trudniejsze i bardziej pracochłonne, ale możliwe!

 

Zarabianie na blogu

Osoby, które prowadzą poczytne blogi podróżnicze zarabiają na swoje podróże na reklamach umieszczanych na ich serwisie. Publikowanie reklam typu adsense, seopilot, prolink czy artykułów sponsorowanych, pozwala im na pokrycie kosztów kolejnych wypraw.

 

Prezentacje dotyczące podróży

W każdym większym mieście są organizowane spotkania w ramach Klubów Podróżnika. Podczas tych spotkań odbywają się prezentacje i zbiórki pieniędzy na kolejne podróże prelegentów. Są nawet podróżnicy, którzy tylko z tego się utrzymują.

 

Finansowanie społecznościowe

Polakpotrafi.pl to strona internetowa, gdzie ludzie mogą Was wesprzeć w zamian za jakąś unikalną nagrodę, np. koszulkę z podpisami albo pocztówkę z podróży. Żeby przebić się na takim portalu trzeba mieć jednak oryginalny i medialny pomysł, który sam się zareklamuje i skłoni ludzi do wpłacania datków na Wasze konto.

 

Sponsorzy

To sposób dla osób wytrwałych i cierpliwych. Bardzo trudno znaleźć firmę, która sfinansuje podróż dookoła świata. Zazwyczaj wiąże się to z podpisaniem umowy i dokładnym określeniem zasad współpracy. Problemem jest jednak znalezienie takiej firmy, która chciałaby was wesprzeć.

 

Pożyczki pozabankowe

Jeden z najłatwiejszych sposobów na sfinansowania swojego marzenia o kilkumiesięcznej podróży. Pożyczki pozabankowe są coraz popularniejsze, nie wymagają wielu formalności, a ich przyznawalność jest znacznie większa niż w banku. Pożyczki pozabankowe są bardzo szybkie, więc nie trzeba ich załatwiać kilka miesięcy przed podróżą. Dodatkowym plusem, jaki mają pożyczki pozabankowe jest to, że w każdej chwili możecie dobrać sobie dodatkową kwotę pożyczki.